Trajekty z Kristiansand do Eemshaven

Linka Kristiansand Eemshaven spája Nórsko s Holandsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Holland Norway Lines. Plavba sa uskutočňuje 3 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 18 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Kristiansand Eemshaven sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Kristiansand - Eemshaven

Sprievodca prístavom Kristiansand

Kristiansand je piate najväčšie nórske mesto a nachádza sa v regióne Vest-Agder. Mesto bolo založené v roku 1641 kráľom Christianom IV., z čoho je odvodený jeho názov. „Sand“(piesok) odkazuje na piesočnatý povrch, na ktorom bolo mesto vybudované. Mesto navštevuje mnoho turistov, a to najmä v letných mesiacoch. Najväčšou atrakciou je Kristiansand Zoo a zábavný park vo východnej časti mesta. Zoo je s 1 miliónom návštevníkov druhou najnavštevovanejšou atrakciou v Nórsku, hneď po Holmenkollen. Väčšina zvierat v zoo sa nachádza vo svojom prirodzenom prostredí. Nájdete tu vlky, levy, tigre či rysy. Zábavný park je otvorený len počas leta, ale zoo je otvorená po celý rok.

Z prístavu sa plavia trajekty do destinácií vo Švédsku, Dánsku a Veľkej Británii. Dva hlavné spoje z Kristiansandu vedú do Göteborgu vo Švédsku (táto trasa začína a končí v Newcastli vo Veľkej Británii) a do Hirtshalsu v Dánsku. Trajektový terminál má dobré vybavenie a nechýbajú tu telefóny, toalety a obchod či bezbariérový prístup pre telesne postihnutých cestujúcich.