Trajekty z Carteret do Jersey

Linka Carteret Jersey spája Francúzsko s Jersey. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Manche Iles Express. Plavba sa uskutočňuje 4 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 1 hodina 15 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Carteret Jersey sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Carteret - Jersey

  • Manche Iles Express
    • 4 plavby týždenne 1 hod 15 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Carteret Jersey

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zaplatené našimi zákazníkmi na tejto trase. Ceny sú za osobu.

Sprievodca prístavom Carteret

Carteret je prístavné mesto a obľúbené letovisko v severozápadnom Francúzsku. Mesto, ktorého história siaha späť do rímskych čias, sa rozvinulo do dovolenkového rezortu počas obdobia Belle Epoque, kedy sa prázdniny pri mori stali moderné. V roku 1921 bolo mesto klasifikované ako "turistické mesto" a od roku 1995 je držiteľom modrej vlajky, čo je označenie udeľované strediskám, ktoré dodržiavajú konkrétné ekologické normy. Mestá Carteret a Barneville-sur-Mer boli zlúčené do jednej obce v roku 1965.

Prístav Carteret je súčasný prístav pre Barneville-Carteret. Niekedy je označovaný ako "prístav ostrovov', a je umiestnený na pravom brehu ústia rieky Gerfleur, na konci Cape Carteret. Veľké mólo a južná hrádza boli dokončené v roku 1880 a hneď nasledujúci rok začal premávať trajekt na ostrov Jersey. V roku 1945 bol malý prístav, ktorý sa používal ako úkryt pre rybárov počas prílivu, pomocou ženistov z 280. amerického práporu umiestneného v Carteret rozšírený.