COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Carteret - Jersey je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Francúzsko do Jersey.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Carteret - Jersey

    • 7 Sailings Weekly 1 hour 15 min
    • Get price

Trajekty z Carteret do Jersey

Linka Carteret Jersey spája Francúzsko s Jersey. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Manche Iles Express. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 1 hodina 15 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Carteret Jersey sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Carteret

Carteret je prístavné mesto a obľúbené letovisko v severozápadnom Francúzsku. Mesto, ktorého história siaha späť do rímskych čias, sa rozvinulo do dovolenkového rezortu počas obdobia Belle Epoque, kedy sa prázdniny pri mori stali moderné. V roku 1921 bolo mesto klasifikované ako "turistické mesto" a od roku 1995 je držiteľom modrej vlajky, čo je označenie udeľované strediskám, ktoré dodržiavajú konkrétné ekologické normy. Mestá Carteret a Barneville-sur-Mer boli zlúčené do jednej obce v roku 1965.

Prístav Carteret je súčasný prístav pre Barneville-Carteret. Niekedy je označovaný ako "prístav ostrovov', a je umiestnený na pravom brehu ústia rieky Gerfleur, na konci Cape Carteret. Veľké mólo a južná hrádza boli dokončené v roku 1880 a hneď nasledujúci rok začal premávať trajekt na ostrov Jersey. V roku 1945 bol malý prístav, ktorý sa používal ako úkryt pre rybárov počas prílivu, pomocou ženistov z 280. amerického práporu umiestneného v Carteret rozšírený.