Často kladené otázky

Naša databáza "Často kladené otázky (FAQ)" obsahuje otázky a odpovede na najčastejšie otázky o rezervácii lístkov a cestovaním trajektom! Kliknutím na kategóriu nižšie uvidíte súvisiace otázky. Ak Vaša otázka nie je zodpovedaná, Kontaktujte nás

Cestovné doklady

  • Budem potrebovať pas?

    Pri jazde na vnútroštátnych linkách v krajine, kde bol Váš pas vydaný, Vám stačí platný občiansky preukaz, avšak pre medzinárodné linky alebo v prípade, že nie ste na cestách v rámci krajiny, kde bol vydaný Váš pas, budete potrebovať cestovný pas.

  • Aké dokumenty musím mať pri sebe, ak budem jazdiť autom v zahraničí?

    Je zákonnou povinnosťou mať pri sebe platný vodičský preukaz, osvedčenie o registrácii a poistení vozidla. V rôznych krajinách sú tiež ďalšie osobitné predpisy, a preto odporúčame si ich pred cestou zistiť, aby ste sa uistili, že máte všetko potrebné.

  • Budem potrebovať víza?

    To bude záležať na Vašej národnosti a krajine, do ktorej cestujete. Ak cestujete do krajiny, ktorá by mohla vyžadovať víza, tak Vám odporúčame kontaktovať Vaše miestne veľvyslanectvo. Vybavenie víz môže trvať niekoľko týždňov, a preto si ich, prosím, začnite vybavovať s dostatočným časovým predstihom.