O Kefalónia
Grécky ostrov Kefalónia je najväčší z Iónskych ostrovov. Nachádza sa nad ostrovom Zakynthos a západne od peloponézskeho polostrova v západnom Grécku.
Približne jedna tretina obyvateľstva žije v hlavnom meste Argostoli. Ďalšia tretina na Lixouri, čo je druhé dôležité miesto a zvyšok populácie je roztrúsený v ostatných regiónoch Kefalónie.
Hoci Kefalónia je v súčasnosti populárnou turistickou destináciou a priťahuje návštevníkov z celého sveta, ešte nedávno bola pre turistov relatívne neznáma. Zmenu možno spôsobila fimová adaptácia románu Louisa de Bernieresa-Mandolína kapitána Corelliho- ktorá bola natáčaná na ostrove.
Ako väčšina gréckych ostrovov, Kefalónia je dobre pripravená na príliv turistov počas prázdnin a je relatívne jednoduché dostať sa sem trajektom.
Prístavy sú umiestnené na každej strane ostrova, Argostoli na západe, Poros na juhovýchode a Sami na severovýchode. Moderné trajekty smerujú na Kefalóniu z Talianska, gréckej pevniny a ďalších gréckych ostrovov, pričom frekvencia plavieb sa zvyšuje v dovolenkovom období.
O Taliansko
Taliansko leží v južnej Európe na Apeninskom polostrove. K jeho územiu patria aj ostrovy Sicília, Sardínia, rovnako ako mnoho ďalších menších ostrovov.
Existuje veľa miest, ktoré sa v Taliansku dajú vidieť - okrem návštevy množstva múzeí a rímskych ruín je Taliansko známe aj vďaka Milánu - hlavného mesta módy, kanálom v Benátkach, svojimi vinicami či ruinami v Pompejách.
Po celej krajine je množstvo reštaurácií, nákupných centier, kaviarní, barov a nočných klubov, čo poskytuje turistom veľa možností na zábavu.
Nie sú to len kultúrne a poznávacie príležitosti, ktoré lákajú turistov do Talianska. Stredomorské podnebie, tisíce kilometrov pobrežia a piesočných pláží priťahujú slnko chtivých turistov z celého sveta.
Taliansko má výbornú polohu pre trajektovú prepravu s častými a cenovo výhodnými plavbami.
Či už cestujete na pevninu alebo ďalej na niektorý zo známych ostrovov ako je Sardínia, Sicília, Elba, Ischia či Capri alebo na niektoré menej známe destinácie- Egadské, Pontínske alebo Liparské ostrovy, tak si môžete byť istí, že nájdete plavbu, ktorá Vám bude vyhovovať.
Trajekty plávajú do Talianska prakticky zo všetkých okolitých krajín - zo Slovinska, Chorvátska, Čiernej Hory, Albánska a Grécko cez Jadranské a Iónske more, zatiaľ čo z druhej strany je to zo Španielska, Tuniska, Malty a Maroka.
Medzi významné prístavy na severovýchode a východe krajiny patria Benátky, Ancona, Bari a Brindisi. Na kratšie plavby pozdĺž Istrijského pobrežia sú využívané menšie osobné plavidlá, zatiaľ čo na dlhšie plavby, napríklad z Grécka alebo Albánska, sú trajekty väčšie a luxusnejšie, čo Vám určite prinesie ten najlepší zážitok.
Na druhej strane krajiny nájdete prístavy ako Janov a Savona na severe, pozdĺž pobrežia až do Livorno, Civitavecchia (Rím), Napoli a Salerno. Medzinárodná preprava smeruje z prístavov Barcelona, Tanger Med a Tunis. Tieto plavby sú pomerne dlhé, ale sú veľmi populárne a premávajú pravidelne. Vzhľadom na popularitu týchto plavieb, si môžete vybrať z viacerých trajektových spoločností.
Ak chcete cestovať na Apeninský polostrov, tak je k dispozícii veľa možností. V ponuke je množstvo trajektových spoločnosti, trás a časov. Z hlavných prístavov na západnom pobreží Talianska sa dostanete do všetkých kľúčových destinácií. Vo všeobecnosti platí, že ideálne je plaviť sa z prístavu, ktorý je geograficky najbližšie k Vašej destinácii, výnimkou sú väčšie ostrovy Sardínia a Sicília, ktoré sú dosiahnuteľné zo všetkých hlavných prístavov pozdĺž západného pobrežia Talianska.