Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 2799 trasách a z 660 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Belgicko

Multikultúrna krajina na severe Európy - Belgicko - má takú kultúrnu rozmanitosť, ktorá odporuje jeho povesti ako nudnej krajiny medzi turistami.

S dvoma hlavnými jazykovými skupinami obyvateľstva je Belgicko rozdelené. Rozpráva sa tu dvoma hlavnými rečami: holandsky – niekedy neoficiálne nazývaná flámčina – najmä na severe a francúzsky vo Valónsku. Je tu tiež skupina nemecky hovoriacich obyvateľov, ktorí bývajú na východe, blízko nemeckej hranici.

Tri hlavné oblasti v Belgicku sú tiež vzhľadovo veľmi odlišné. Flámsky alebo "Flanders" región pokrýva severnú časť krajiny a zahŕňa mestá Antverpy, Gent, Leuven a Bruggy, zatiaľ čo valónsky region na juhu pokrýva mestá Charleroi, Liege, Namur a Mons. Brusel, hlavné mesto, leží na rozmedzí týchto dvoch oblastí.

Trajekty prepájajú sever Anglicka s Belgickom a poskytujú skvelý spôsob, ako sa dostať na kontinentálnu Európu zo severného Anglicka za čo najkratšiu dobu. Plavby fungujú celoročne a trajekty sú moderné výletné lode. Plavby z juhu Anglicka (zvyčajne do Ostende) už boli viac krát obnovené, ale momenálne nie je k dispozícii nič permanentné.

Ak cestujete z juhu Anglicka, tak môže byť pre Vás výhodnejšie cestovať do Belgicka z prístavu vo Francúzsku alebo Holandsku.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • P&O Ferries
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v Belgicko