Trajekty z Dover do Calais

Trajektová trasa Dover Calais spája Anglicko s Francúzsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti DFDS Seaways sa plaví 15 krát za deň s dobou trvania plavby okolo 1 hodina 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti P&O Ferries sa plavia 23 krát za deň, plavba trvá od 1 hod 30 min.

Celkovo je tu 38 plavieb deň na trase z Dover Calais medzi Anglicko a Francúzsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Alternatívy trajektov z Dover do Calais

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Anglicko do Francúzsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Dover - Calais

  • DFDS Seaways
    • 15 plavby denne 1 hod 30 min
    • Zistiť cenu
  • P&O Ferries
    • 23 plavby denne 1 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Dover Calais

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Dover Calais je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Dover

Dover je prístavné mesto v grófstve Kent v južnom Anglicku. Leží na pobreží Lamanšského prielivu na jeho najužšom mieste medzi Anglickom a Francúzskom. Tento úzky úsek kanála La Manche sa nazýva Doverská (Calaiská) úžina. Nachádza sa tu Bleriot Memorial, služiaci ako spomienka na miesto, kde pristál francúzsky inžinier a konštruktér Louis Blériot, ktorý ako prvý na svete preletel kanál La Manche. Nad mestom Dover sa vypína stredoveký hrad Dover, ktorý je najväčším hradom v Anglicku. Bol postavený v 12. storočí a nesie názov "Kľúč do Anglicka", pre jeho obranný význam v celej histórii Anglicka.

Dover má najrušnejší prístav na svete s 16 miliónmi cestujúcich, 2,1 milióna nákladných automobilov, 2,8 milióna automobilov a motocyklov a 86.000 autobusov prechádzajúcich ním každý rok. Jedná sa o hlavný prístav pre cestujúcich z Veľkej Británie do Francúzska, ako aj mimo kontinentálnej Európy. Prepravné služby z Doveru do Calais (a Dunkerque) sú zabezpečované spoločnosťami P&O Ferries, DFDS Seaways a MyFerryLink.