Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3604 trasách a z 720 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Honduras

Svieži tropický raj Honduras je nádherná krajina v Strednej Amerike s fascinujúcou históriou.

Kdekoľvek tu môžete pocítite minulosť tejto krajiny. Honduras bol rovnako ako mnoho ďalších štátov na kontinente domovom mayskej civilizácie až do španielskej invázie v 16.storočí.

K pozoruhodným pamiatkam patrí Fortaleza Santa Barbara v Trujillo zo 17. storočia a staroveké mayské ruiny Copán. Archeológovia opisujú Copán ako "najumeleckejšie" zo všetkých majských miest, takže si určite nezabudnite vziať fotoaparát.

V bývalom hlavnom meste, Comayagua, nájdte rad elegantných španielskych koloniálnych budov. Najlepší čas na návštevu je v priebehu osláv Veľkej noci, kedy miestni obyvatelia predvádzajú svoje úžasné diela z pilín.

Ďalej sa môžete ponoriť do honduraskej kultúru, ak návštívite "múzeum národnej identity" v hlavnom meste Tegucigalpa. Tu nájdete veľké množstvo exponátov, ktoré poskytujú ucelený prehľad o histórii krajiny vrátane jej pozoruhodného príbehu nezávislosti.

Kým budete v hlavnom meste, nezabudnite ochutnať niektoré z miestnych špecialít od pouličného predavača alebo v jednej z rastúceho množstva luxusných reštaurácií v meste. Honduraská kuchyňa je ovplyvnená španielskou, karibskou a africkou kuchyňou, pričom najobľúbenejšími ingredienciami sú kuracie mäso, ryža a kokosové mlieko.

Ostrovy Bay, ktoré sa nachádzajú 25 až 50 km od severného pobrežia Hondurasu, sú veľmi populárne medzi turistami, pričom Roatán je najväčší a najnavštevovanejší. Ostrov poskytuje najlepšiu príležitosť ponoriť sa v mori pri druhom najväčšom bariérovom útese na svete. Vody sú plné morských korytnačiek, koralov a občas tu nájdete aj žraloka.

Rovnako ako útes, Roatán sa pýši nádhernými bielymi plážami a krásnymi lesmi, takže je to ideálne miesto ako ukončiť Váš deň strávenom prezeraním si pamiatok na pevnine.

Cestovanie medzi La Ceiba a Roatán nemôže byť jednoduchšie. K dispozícii sú 2 plavby denne s priemerným časom plavby 1 hodina 20 minút, takže máte dostatok času vychutnanie si nádhernej scenérie. Tieto plavby sú realizované spoločnosťou Safe Way Maritime, ktorá poskytuje pohodlné a dobre klimatizované plavidlá s približne 300 miestami na sedenie na palube.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • Safe Way Maritime
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v Honduras