Trajekty z Calais do Dover

Trajektová trasa Calais Dover spája Francúzsko s Anglicko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti DFDS Seaways sa plaví 15 krát za deň s dobou trvania plavby okolo 1 hodina 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti P&O Ferries sa plavia 23 krát za deň, plavba trvá od 1 hod 30 min.

Celkovo je tu 38 plavieb deň na trase z Calais Dover medzi Francúzsko a Anglicko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Alternatívy trajektov z Calais do Dover

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Francúzsko do Anglicko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Calais - Dover

  • DFDS Seaways
    • 15 plavby denne 1 hod 30 min
    • Zistiť cenu
  • P&O Ferries
    • 23 plavby denne 1 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Calais Dover

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Calais Dover je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Calais

Calais je významné prístavné mesto v severnom Francúzsku, ktoré leží na pobreží Lamanšského prielivu a od anglického mesta Dover ho delí okolo 35 km cez kanál La Manche. Za jasného dňa je z Calais možné vidieť biele útesy Doveru. Staré mesto Calais, známe ako Calais-Nord, sa nachádza na umelom ostrove a je obklopené kanálmi a prístavmi. Modernejšia časť Calais, známa ako St-Pierre, sa nachádza južne od starého mesta.

Návštevníci mesta sa môžu pokochať výhľadom z vyhliadkovej veže Tour du Guet, ktorá sa nachádza na námestí Place d'Armes. Veža bola postavená v 13. storočí, ale pôvodne slúžila ako vodná veža a do roku 1848 ako maják.

Z hľadiska počtu cestujúcich je Calais štvrtý najväčší francúzsky prístav. Pre mnohých cestujúcich z Veľkej Británii je hlavnou bránou do Francúzska. Prístav je vzdialený menej než 3 hodiny autom z Paríža, Bruselu a Londýna a je prepojený s niekoľkými diaľnicami. Trajekty odchádzajú z Calais do Doveru priemerne každých 30 minút, s asi 50 plavbami denne a s dobou plavby asi 75 minút.