Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3604 trasách a z 720 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Taliansko

Taliansko leží v južnej Európe na Apeninskom polostrove. K jeho územiu patria aj ostrovy Sicília, Sardínia, rovnako ako mnoho ďalších menších ostrovov.

Existuje veľa miest, ktoré sa v Taliansku dajú vidieť - okrem návštevy množstva múzeí a rímskych ruín je Taliansko známe aj vďaka Milánu - hlavného mesta módy, kanálom v Benátkach, svojimi vinicami či ruinami v Pompejách.

Po celej krajine je množstvo reštaurácií, nákupných centier, kaviarní, barov a nočných klubov, čo poskytuje turistom veľa možností na zábavu.

Nie sú to len kultúrne a poznávacie príležitosti, ktoré lákajú turistov do Talianska. Stredomorské podnebie, tisíce kilometrov pobrežia a piesočných pláží priťahujú slnko chtivých turistov z celého sveta.

Taliansko má výbornú polohu pre trajektovú prepravu s častými a cenovo výhodnými plavbami.

Či už cestujete na pevninu alebo ďalej na niektorý zo známych ostrovov ako je Sardínia, Sicília, Elba, Ischia či Capri alebo na niektoré menej známe destinácie- Egadské, Pontínske alebo Liparské ostrovy, tak si môžete byť istí, že nájdete plavbu, ktorá Vám bude vyhovovať.

Trajekty plávajú do Talianska prakticky zo všetkých okolitých krajín - zo Slovinska, Chorvátska, Čiernej Hory, Albánska a Grécko cez Jadranské a Iónske more, zatiaľ čo z druhej strany je to zo Španielska, Tuniska, Malty a Maroka.

Medzi významné prístavy na severovýchode a východe krajiny patria Benátky, Ancona, Bari a Brindisi. Na kratšie plavby pozdĺž Istrijského pobrežia sú využívané menšie osobné plavidlá, zatiaľ čo na dlhšie plavby, napríklad z Grécka alebo Albánska, sú trajekty väčšie a luxusnejšie, čo Vám určite prinesie ten najlepší zážitok.

Na druhej strane krajiny nájdete prístavy ako Janov a Savona na severe, pozdĺž pobrežia až do Livorno, Civitavecchia (Rím), Napoli a Salerno. Medzinárodná preprava smeruje z prístavov Barcelona, ​​Tanger Med a Tunis. Tieto plavby sú pomerne dlhé, ale sú veľmi populárne a premávajú pravidelne. Vzhľadom na popularitu týchto plavieb, si môžete vybrať z viacerých trajektových spoločností.

Ak chcete cestovať na Apeninský polostrov, tak je k dispozícii veľa možností. V ponuke je množstvo trajektových spoločnosti, trás a časov. Z hlavných prístavov na západnom pobreží Talianska sa dostanete do všetkých kľúčových destinácií. Vo všeobecnosti platí, že ideálne je plaviť sa z prístavu, ktorý je geograficky najbližšie k Vašej destinácii, výnimkou sú väčšie ostrovy Sardínia a Sicília, ktoré sú dosiahnuteľné zo všetkých hlavných prístavov pozdĺž západného pobrežia Talianska.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Anek Superfast
  • Zistiť cenu
 • Grimaldi Lines
  • Zistiť cenu
 • Grandi Navi Veloci
  • Zistiť cenu
 • Minoan Lines
  • Zistiť cenu
Zobraziť všetkých prevádzkovateľov trajektov

Trasy a prístavy v Taliansko