Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3604 trasách a z 720 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Anglicko

Anglicko má okolo 53 miliónov obyvateľov. Je kultúrne veľmi rozmanité a je rozdelené do deviatich regiónov, ktoré sú zorganizované do krajov, okresov, miest a obcí.

Hlavné mesto Londýn je najhustejšie obývaná oblasť v celom Spojenom kráľovstve, pričom má asi 13 miliónov obyvateľov; je to centrum obchodu, politiky a práva a je to tiež neuveriteľne populárna turistická destinácia, s množstvom atrakcií, parkov, ikonických pamiatok a historických budov.

Ako ostrov je Anglicko a celá Veľká Británia skvelou destináciou pre plavbu trajektom, pričom je na výber množstvo prístavov, ktoré sú rozmiestnené po celej krajine. Medzinárodný trajektový prístav Portsmouth slúži tým, ktorí prichádzajú priamo z ostrova Isle of Wight, Francúzska, Španielska a Normanských ostrovov a zároveň je jedným z prvých "zelených" terminálov vo Veľkej Británii. Okrem Portsmouthu sú tu prístavy Plymouth a Newhaven, ktoré tiež poskytujú vstupnú bránu do Anglicka z Francúzska, Španielska a Normanských ostrovov.

Dover je najvyťaženejší trajektový prístav na svete a nachádza na východnom cípe južného pobrežia. Každoročne ním prejde približne 16 miliónov ľudí cestujúcich z Calais a Dunkirku. Oba tieto prístavy poskytujú výborné prepojenie Anglicka a kontinentálnej Európy. Trajekty do Doveru cez kanál La Manche sú najrýchlejšie, najfrekventovanejšie a zároveň najlacnejšie, hoci sú veľké a moderné. Tí, ktorí hľadajú ešte rýchlejší, ale o niečo drahší spôsob prepravy, môžu využiť tunel pod Lamanšským prielivom.

Pre tých, ktorí sa chcú prepraviť cez Severné more z Holandska a Nemecka, je najlepším spôsobom plaviť sa z Hook of Holland do Harwichu. Táto linka je prevádzkovaná spoločnosťou Stena Line a jej "Super Ferries", ktoré premávajú dvakrátdenne, celoročne. K dispozícii sú aj nočné plavby na sever Anglicka - z Amsterdamu do Newcastlu z Rotterdamu a zo Zeebrugge do Hullu. Tieto populárne nočné plavby sa uskutočňujú na trajektoch, ktoré sú v podstate dobre vybavené výletné lode a umožňujú, aby ste si oddýchli a boli pripravení pokračovať vo Vašej ceste.

Ak sa chcete plaviť do Anglicka po Írskom mori, tam sú k dispozícii plavby z Dublinu a Belfastu do Liverpoolu. Čas trvania je približne 8 hodín, takže je možno lepšie plaviť sa cez Wales alebo Škótsko, pretože plavby sú rýchlejšie a častejšie. Možnosti sú z Dublinu alebo Rosslare v Írsku do waleských prístavov Holyhead, Fishguard a Pembroke alebo zo severoírskych prístavov Belfast a Larne do škótskych prístavov Cairnryan a Troon. Všetky trajekty na týchto trasách sú moderné a účelovo zariadené.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Irish Ferries
  • Zistiť cenu
 • Stena Line
  • Zistiť cenu
 • P&O Ferries
  • Zistiť cenu
 • DFDS Seaways
  • Zistiť cenu
Zobraziť všetkých prevádzkovateľov trajektov

Trasy a prístavy v Anglicko