Trajekty z Bodrum do Rhodes

Trajektová trasa Bodrum Rhodes spája Turecko s Dodekanézy a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Sea Dreams sa plaví 1 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 2 hodín 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Bodrum Express sa plavia 1 krát za týždeň, plavba trvá od 2 hod 20 min.

Celkovo je tu 2 plavieb týždeň na trase z Bodrum Rhodes medzi Turecko a Dodekanézy. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Bodrum - Rhodes

  • Sea Dreams
    • 1 plavba týždenne 2 hod 30 min
    • Zistiť cenu
  • Bodrum Express
    • 1 plavba týždenne 2 hod 20 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Bodrum Rhodes

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zaplatené našimi zákazníkmi na tejto trase. Ceny sú za osobu.

Sprievodca prístavom Bodrum

Bodrum je turecké prístavné mesto, nachádzajúce sa v provincii Mugla, ktorá leží v juhozápadnej oblasti Turecka. Mesto sa rozkladá na južnom pobreží polostrova Bodrum, v bode, ktorý kontroluje vstup do zálivu Gökova. V dávnych dobách bol Bodrum známy ako staroveké grécke mesto Halicarnassus, preslávené tým, že sa tam nachádzal jeden zo siedmich divov antického sveta - Mauzóleum v Halikarnase. V 15. storočí postavili križiacki rytieri Bodrumský hrad, ktorý je s výhľadom na prístav nepochybne najvýznamnejšou dominantou mesta. Podhradie hostí množstvo kultúrnych festivalov a sídli tu aj múzeum podmorskej archeológie.

Ak navštívite mesto v októbri alebo novembri, tak si nenechajte ujsť jedinečnú možnosť vidieť miestnych ľudí pri zbere olív v blízkom meste Bargilya. Nachádza sa tam tiež lagúna a niektoré krásne rybie reštaurácie.

Prístav Bodrum sa nachádza 36 km od medzinárodného letiska Milas a pár minút chôdze od centra mesta. Má kapacitu pre dve široké výletné lode a tri motorové člny. Prístav má tiež k dispozícii tri trajektové rampy. Trajekty z Bodrumu sa plavia do blízkych tureckých a gréckych prístavov.