COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Capraia - Livorno je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z ostrov Capraia do Taliansko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Capraia - Livorno

    • 9 Sailings Weekly 2 hr 45 min
    • Get price

Trajekty z Capraia do Livorno

Linka Capraia Livorno spája ostrov Capraia s Taliansko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Toremar. Plavba sa uskutočňuje 9 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 2 hodín 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Capraia Livorno sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Capraia

Capraia je jeden zo siedmych ostrov Toskánskeho súostrovia (Taliansko), pričom je položený najzápadnešie z celého súostrovia. Je tretím najväčším ostrovom po Elbe a Gigliu. Nachádza sa zhruba 60 km od mesta Livorno, 32 km severozápadne od ostrova Elba a 30 km od francúzskeho ostrova Korzika. Ostrov je sopečného pôvodu, má rozlohu okolo 19 km štvorcových a nachádza sa 466 metrov nad hladinou mora. Má malý prístav Porto di Capraia, ktorý sa pripája k obci len jedinou asfaltovou cestou. Obci dominuje pevnosť Svätého Juraja. K turistickým atrakciám patrí kostol Assunta, kostol sv. Nicola, kostol a kláštor sv. Antonia a kostol sv. Stefana alla Piana. Capraia je tiež známa svojou produkciu vína a lovom sardel.

Z ostrova sa plaví trajekt do Livorna.


Sprievodca prístavom Livorno

Livorno je talianske mesto a prístav na západnom pobreží krajiny a je populárnou zastávkou výletných lodí, keďže poskytuje dôležitý východiskový bod do známeho a malebného Toskánska. Mnohí jeho návštevníci sa tu zastavia na ceste do iných destinácií ako Florencia, Pisa, Lucca či Siena. Mesto bolo navrhnuté počas talianskej renesancie a vládol mu veľkovojvoda z rodiny Medici, a v 16. stročí k dizajnu pridal Bernardo Buontalenti. Mesto a jeho prístav chráni pevnosť a ako v prípade mnohých iných miest v Taliansku, aj Livorno bolo v minulosti obohnané hradbami, ktoré ho mali chrániť pred vpádmi. Mestské hradby sú na mnohých miestach stále dobre zachované a sú obľúbeným miestom turistov.

Livornský prístav má dobré vybavenie vrátane barov, reštaurácií, bánk a je bezbariérový. Z prístavu plávajú trajekty do destinácií ako Bastia, Olbia, Golfo Aranci, Cagliari and Tunisia.