Trajekty z Capraia do Livorno

Linka Capraia Livorno spája ostrov Capraia s Taliansko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Toremar. Plavba sa uskutočňuje 9 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 2 hodín 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Capraia Livorno sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Capraia - Livorno

  • Toremar
    • 9 plavby týždenne 2 hod 45 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Capraia Livorno

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Capraia Livorno je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Capraia

Capraia je jeden zo siedmych ostrov Toskánskeho súostrovia (Taliansko), pričom je položený najzápadnešie z celého súostrovia. Je tretím najväčším ostrovom po Elbe a Gigliu. Nachádza sa zhruba 60 km od mesta Livorno, 32 km severozápadne od ostrova Elba a 30 km od francúzskeho ostrova Korzika. Ostrov je sopečného pôvodu, má rozlohu okolo 19 km štvorcových a nachádza sa 466 metrov nad hladinou mora. Má malý prístav Porto di Capraia, ktorý sa pripája k obci len jedinou asfaltovou cestou. Obci dominuje pevnosť Svätého Juraja. K turistickým atrakciám patrí kostol Assunta, kostol sv. Nicola, kostol a kláštor sv. Antonia a kostol sv. Stefana alla Piana. Capraia je tiež známa svojou produkciu vína a lovom sardel.

Z ostrova sa plaví trajekt do Livorna.

Sprievodca prístavom Livorno

Livorno je talianske mesto a prístav na západnom pobreží krajiny a je populárnou zastávkou výletných lodí, keďže poskytuje dôležitý východiskový bod do známeho a malebného Toskánska. Mnohí jeho návštevníci sa tu zastavia na ceste do iných destinácií ako Florencia, Pisa, Lucca či Siena. Mesto bolo navrhnuté počas talianskej renesancie a vládol mu veľkovojvoda z rodiny Medici, a v 16. stročí k dizajnu pridal Bernardo Buontalenti. Mesto a jeho prístav chráni pevnosť a ako v prípade mnohých iných miest v Taliansku, aj Livorno bolo v minulosti obohnané hradbami, ktoré ho mali chrániť pred vpádmi. Mestské hradby sú na mnohých miestach stále dobre zachované a sú obľúbeným miestom turistov.

Livornský prístav má dobré vybavenie vrátane barov, reštaurácií, bánk a je bezbariérový. Z prístavu plávajú trajekty do destinácií ako Bastia, Olbia, Golfo Aranci, Cagliari and Tunisia.