COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Cavo - Portoferraio je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Prevádzkovatelia trajektov na trase Cavo - Portoferraio

    • 4 Sailings Daily 20 min
    • Get price

Trajekty z Cavo do Portoferraio

Linka Cavo Portoferraio spája Elba s Elba. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Toremar. Plavba sa uskutočňuje 28 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 20 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Cavo Portoferraio sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Cavo

Cavo je prístavné mesto, ktoré leží na pobreží ostrova Elba v Stredozemnom mori. Je najväčším ostrovom Toskánskeho súostrovia a zároveň tretím najväčším ostrovom v Taliansku po Sicílii a Sardínii. Už niekoľko rokov tvorí spolu s ďalšími ostrovmi časť Národného parku Toskánskeho súostrovia.

Ostrov je známy svojou krištáľovo čistou vodou a krásnymi plážami. Nádherné scenérie, na súši i na mori, robia z ostrova hlavný cieľ pre turistov navštevujúcich Toskánsko. Pre návštevníkov, ktorí chcú viac, než relaxovať na pláži, ostrov je ideálnym miestom pre potápanie alebo šnorchlovanie, pretože jeho vody sú plné rozličných druhov rýb. Na súši si turisti môžu urobiť výlet na horskom bicykli alebo si zahrať golf.

Ostrov je spojený s talianskou pevninu linkami medzi Piombino a Portoferraio, hlavným mestom, ktoré sa nachádza v severnej časti ostrova a Cavo, Rio Marina a Porto Azzurro, na východnom pobreží ostrova.


Sprievodca prístavom Portoferraio

Mesto Portoferraio sa nachádza na severovýchodnom pobreží talianskeho ostrova Elba, na úpätí, ktoré a týči nad zálivom smerom na sever. Portoferraio je jedným z najstarších miest na ostrove a jeho história siaha k Ligúrianom, Etruskom a Grékom, prv než sa stali rímskou kolóniou Fabricia. Cosimo I. dei Medici je zodpovedný za územný plán mesta a začal mesto meniť po roku 1548, kedy sa mesta zmenilo na Cosmopoli a posilnila sa obranyschopnosť mesta. Populárnymi atrakciami v meste alebo v jeho blízkosti je románsky kostol Santo Stefano alle Trane, ako aj majestátne budovy Villa dei Mulini a Villa San Martino, etruská pevnosť Castiglione, Pinacoteca Foresiana, Medzinárodné centrum umenia Italo Bolano a botanická záhrada v Ottone.

Niekoľko kilometrov od Portoferraio, smerom k Bagnai, v osade Le Grotte, si návštevníci môžu prezrieť pozostatky rímskej vily z obdobia cézarov. Tie ostali zarastené rastlinami a kríkmi až do roku 1960, keď bol objavený veľký komplex s múrmi v štýle opus reticulatum, veľkými terasami s výhľadom na more a bazénom s ohrevom a cirkulačným systémom vody.