Trajekty z Dublin do Liverpool

Linka Dublin Liverpool spája Írsko s Anglicko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, P&O Irish Sea. Plavba sa uskutočňuje 11 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 7 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Dublin Liverpool sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Dublin - Liverpool

  • P&O Irish Sea
    • 11 plavby týždenne 7 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Dublin Liverpool

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Dublin Liverpool je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Dublin

Dublin je mesto v provincii Leinster na východnom pobreží Írska v ústí rieky Liffey. História mesta siaha do obdobia Vikingov, ale Dublin začal rozkvetať až v 17. storočí. V súčasnosti mesto každý rok priťahuje milióny návštevníkov. Jednou z najstarších pamiatok v Dubline je Dublinský hrad, ktorý bol postavený po normanskej invázii v 13. storočí. Mnoho turistov tiež navštívi najstaršiu írsku univerzitu Trinity College, aby videlo evanjelium Book of Kells, čo je ilustrovaný rukopis vytvorený írskymi mníchmi okolo roku 800 pred naším letopočtom. Jednou z najviac fotografovaných pamiatok v Dubline je Ha'penny Bridge, čo je starý železný most, ktorá sa klenie nad riekou Liffey a spojuje severný a južný breh. Je považovaný za symbol Dublinu.

Dublin je hlavný prístav pre osobné trajekty v Írsku, ktoré smerujú do destinácií vo Veľkej Británii a Európe. Ročne ho využije 1,5 milióna cestujúcich. Prístav má tri terminály a leží pri ústí rieky Liffey, menej než 3 km od centra mesta.