COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Durres - Trieste je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Durres do Trieste

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Albánsko do Taliansko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Durres - Trieste

    • 1 Sailing Weekly 37 hr
    • Get price

Trajekty z Durres do Trieste

Linka Durres Trieste spája Albánsko s Taliansko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Adria Ferries. Plavba sa uskutočňuje 1 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 37 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Durres Trieste sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Durres

Drač (alb. Durres) je prístavné mesto, ktoré leží asi 33 km západne od hlavného mesta Tirana. Je to najstaršie a druhé najväčšie mesto Albánska, ktoré je dôležitým hospodárskym centrom. Mesto leží na pobreží jednej z najužších oblastí v Jadranskom mori, pričom taliansky prístav Bari je od neho vzdialený asi 300 km a prístav Brindisi 200 km.

Pamiatky v meste zahŕňajú hlavnú knižnicu, kultúrne centrum s divadlom Aleksander Moisiu, divadlo Estrada, bábkové divadlo a filharmóniu. Návštevníkom, ktorí majú radi históriu ponúka mesto veľký počet múzeí - archeologické múzeum, Royal Villa of Durres a múzeum histórie.

V Drači nájdete aj starobylé mestské opevnenie, katedrálu a najväčší amfiteáter na Balkáne, ktorý sa nachádza v blízkosti prístavu. Aj keď je jeho časť v súčasnosti zastavaná domami, uvažuje sa o jeho zapísaní na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Trajekty z prístavu Brač premávajú do Bari, Ancony, Terstu a Brindisi.