Trajekty z Durres do Trieste

Linka Durres Trieste spája Albánsko s Taliansko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Adria Ferries. Plavba sa uskutočňuje 1 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 37 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Durres Trieste sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Durres - Trieste

Priemerné ceny pre Durres Trieste

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Durres Trieste je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Durres

Drač (alb. Durres) je prístavné mesto, ktoré leží asi 33 km západne od hlavného mesta Tirana. Je to najstaršie a druhé najväčšie mesto Albánska, ktoré je dôležitým hospodárskym centrom. Mesto leží na pobreží jednej z najužších oblastí v Jadranskom mori, pričom taliansky prístav Bari je od neho vzdialený asi 300 km a prístav Brindisi 200 km.

Pamiatky v meste zahŕňajú hlavnú knižnicu, kultúrne centrum s divadlom Aleksander Moisiu, divadlo Estrada, bábkové divadlo a filharmóniu. Návštevníkom, ktorí majú radi históriu ponúka mesto veľký počet múzeí - archeologické múzeum, Royal Villa of Durres a múzeum histórie.

V Drači nájdete aj starobylé mestské opevnenie, katedrálu a najväčší amfiteáter na Balkáne, ktorý sa nachádza v blízkosti prístavu. Aj keď je jeho časť v súčasnosti zastavaná domami, uvažuje sa o jeho zapísaní na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Trajekty z prístavu Brač premávajú do Bari, Ancony, Terstu a Brindisi.