Ospravedlňujeme sa, ale Gibraltár - Tangier Med služby už nie sú dostupné.
...

Trajekty do Gibraltár - Tangier Med

Linka Gibraltár - Tangier Med bola prevádzkovaná spoločnosťou FRS.

Trasa spoločnosti Gibraltár - Tangier Med už nie je k dispozícii a v súčasnosti neexistuje priame trajektové spojenie medzi Gibraltár a Maroko. Prosím, prezrite si naše trasy, prístavy, destinácie alebo stránky trajektových spoločností, aby ste zistili, či existuje iná možnosť alebo kliknite na odkazy na tejto stránke pre ďalšie informácie.

Ponúkame trajektové lístky na tisíckach trás.

Sprievodca prístavom Gibraltár

Gibraltár je britské zámorské územie, ktoré leží na južnom konci Pyrenejského polostrova v Stredozemnom mori. Jedná sa o malé územie s rozlohou 6 km štvorcových, ktoré susedí na severe s provinciou Cádiz (Andalúzia, Španielsko). Je ťažké opísať kultúru ostrova, pretože jeho obyvatelia majú rôznorodý pôvod. Sú tu citeľné španielske a britské vplyvy, ale aj vplyvy z Janova, Malty, Portugalska či Nemecka. Na ostrove je aj malý počet obyvateľov židovského, marockého a indického pôvodu. Avšak britský vplyv je najsilnejší, kedže angličtina tu je úradným jazykom - pre obchod, vzdelávanie a médiá.

Pre milovníkov prírody ponúka Gibraltar širokú škálu živočíchov a rastlín - dá sa tu nájsť viac než 500 rôznych druhov rastlín. Ostrov je tiež známy opicami Barbary Macaque (lat. Macaca sylvanus), ktoré sú jedinými divokými opicami v Európe.

Osobné a nákladné lode kotvia v prístave Gibraltár Harbour. Trajekt tiež prepája Gibraltár a Tanger v Maroku.