Trajekty z Giglio do Porto Santo Stefano

Linka Giglio Porto Santo Stefano spája ostrov Giglio s Taliansko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Toremar. Plavba sa uskutočňuje 28 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 1 hodina.

Doba a frekvencia plavby na trase Giglio Porto Santo Stefano sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Giglio - Porto Santo Stefano

Priemerné ceny pre Giglio Porto Santo Stefano

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Giglio Porto Santo Stefano je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Giglio

Giglio je taliansky ostrov v Tyrhénskom mori pri pobreží Toskánska, vzdialený asi 16 km od talianskeho pobrežia. Je jedným zo siedmich ostrovov, ktoré tvoria Toskánske súostrovie. Giglio je súčasťou národného parku Toskánske ostrovy, vyhláseného v roku 1996. Ostrov je prevažne hornatý a jeho hory sú zo žuly, s najvyšším vrcholom Poggio della Pagana, ktorý sa týči vo výške 496 metrov nad morom. Tri významné miesta na ostrove sú Giglio Campese, Giglio Porto a Giglio Castello. Giglio Campese, na severozápadnom pobreží, je obľúbeným turistickým letoviskom a Giglio Porto, na východnom pobreží ostrova je miestom, kde nájdete prístav. Giglio Castello, ktorý sa nachádza na kopci medzi oboma mestami je známy svojou pevnosťou a hradnými múrmi.

Medzi obľúbené turistické atrakcie na ostrove patria pozostatky rímskej vily Domitius Ahenobarbus, ktoré sa datujú späť do 1. a 2. storočia nášho letopočtu. Na ostrove je tiež vrak etruskej lode, ktorého história siaha až do doby železnej, okolo 600 pred naším letopočtom. Vo vraku boli nájdené rôzne vzácne artefakty, medené a olovené ingoty, železné predmety, amfory a Koryntská helma.

Ostrov je spojený s toskánskou pevninou linkami z Gigglia do luxusného prístavu Porto Santo Stefano v Argentario.