Trajekty z Giglio do Porto Santo Stefano

Linka Giglio Porto Santo Stefano spája ostrov Giglio s Taliansko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Toremar. Plavba sa uskutočňuje 28 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 1 hodina.

Doba a frekvencia plavby na trase Giglio Porto Santo Stefano sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Giglio - Porto Santo Stefano

  • Toremar
    • 4 plavby denne 1 hod
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Giglio Porto Santo Stefano

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Giglio Porto Santo Stefano je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Giglio

Giglio je taliansky ostrov v Tyrhénskom mori pri pobreží Toskánska, vzdialený asi 16 km od talianskeho pobrežia. Je jedným zo siedmich ostrovov, ktoré tvoria Toskánske súostrovie. Giglio je súčasťou národného parku Toskánske ostrovy, vyhláseného v roku 1996. Ostrov je prevažne hornatý a jeho hory sú zo žuly, s najvyšším vrcholom Poggio della Pagana, ktorý sa týči vo výške 496 metrov nad morom. Tri významné miesta na ostrove sú Giglio Campese, Giglio Porto a Giglio Castello. Giglio Campese, na severozápadnom pobreží, je obľúbeným turistickým letoviskom a Giglio Porto, na východnom pobreží ostrova je miestom, kde nájdete prístav. Giglio Castello, ktorý sa nachádza na kopci medzi oboma mestami je známy svojou pevnosťou a hradnými múrmi.

Medzi obľúbené turistické atrakcie na ostrove patria pozostatky rímskej vily Domitius Ahenobarbus, ktoré sa datujú späť do 1. a 2. storočia nášho letopočtu. Na ostrove je tiež vrak etruskej lode, ktorého história siaha až do doby železnej, okolo 600 pred naším letopočtom. Vo vraku boli nájdené rôzne vzácne artefakty, medené a olovené ingoty, železné predmety, amfory a Koryntská helma.

Ostrov je spojený s toskánskou pevninou linkami z Gigglia do luxusného prístavu Porto Santo Stefano v Argentario.