Glossa
Alonissos
Trajekty do Sporady
Otvorený lístok??

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Otvorený lístok?

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Údaje o ceste
Odchod
Spiatočný

Trajekty z Glossa do Alonissos

Trasa trajektu z Glossa Alonissos spája ostrov Skopelos s Sporady a teraz je prevádzkovaná 3 lodnými spoločnosťami. Hellenic Seaways prevádzkuje svoje plavby 7 krát týždeň, Anes Ferries 1 krát týždeň & Trajekt spoločnosti Aegean Flying Dolphins je k dispozícii 7 krát týždeň.

Celkovo je v ponuke 15 plavby týždeň na trase z Glossa Alonissos medzi ostrov Skopelos a Sporady, s 3 lodnými spoločnosťami. Radíme Vám porovnať spoločnosti navzájom, aby ste obdržali najlepšiu cenu pre Vašu cestu.

Alternatívy trajektov z Glossa do Alonissos

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z ostrov Skopelos do Sporady.
Prečo využiť Direct Ferries?
category
Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete
category
Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov
category
Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne
category
Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Najpopulárnejšie otázky

Ako dlho trvá trajekt z Glossa do Alonissos?

Čas prepravy trajektom z Glossa do Alonissos je približne 1h 33m. Trvanie plavby sa môže v jednotlivých sezónach líšiť, preto odporúčame vykonať živú kontrolu.

Ktoré trajektové spoločnosti premávajú medzi Glossa a Alonissos?

Existuje 3 populárnych prevádzkovateľov trajektov pre Glossa do Alonissos. Toto je
  • Hellenic Seaways
  • Anes Ferries
  • Aegean Flying Dolphins

Ako si môžem rezervovať lístky na trajekt z Glossa do Alonissos?

Rezervujte si trajekty z Glossa do Alonissos prostredníctvom nášho vyhľadávača ponúk a pozrite si našu stránku s ponukami, kde nájdete najnovšie ponuky trajektov.

Môžete cestovať pešo na trajekte z Glossa do Alonissos?

Áno, môžete cestovať ako peší cestujúci z Glossa do Alonissos s
  • Hellenic Seaways
  • Anes Ferries
  • Aegean Flying Dolphins

Môžete vziať svoje auto na trajekt z Glossa do Alonissos?

Áno, môžete cestovať vozidlom z Glossa do Alonissos s
  • Hellenic Seaways
  • Anes Ferries

Môžete vziať na trajekt z Glossa do Alonissos domáce zvieratá?

Domáce zvieratá sú na trajekte povolené. Na to, aby ste si mohli vziať so sebou svojho najlepšieho chlpatého priateľa, môžete potrebovať pas domáceho zvieraťa a ďalšie dokumenty. Pozrite si všetky vládne nariadenia a cestovné informácie o cestovaní s domácimi zvieratami. V súčasnosti si môžete vziať na palubu domáce zvieratá
  • Hellenic Seaways
  • Anes Ferries

Sprievodca prístavom Glossa

Glossa je dedinka na gréckom ostrove Skopelos, ktorá je súčasťou súostrovia Severné Sporady. Nachádza sa v severozápadnej časti ostrova, cca 11 km severozápadne od mesta Skopelos a 23 km od Hory. Glossa je často považovaná za jednu z najmalebnejších dediniek v regióne, pri potulkách tu nájdete úzke uličky a tradičné dvojposchodové domy s drevenými balkónmi a dláždenými strechami. Z dedinky, učupenej v horách v nadmorskej výške okolo 300 m, je úžasný výhľad. Podarilo sa jej vyhnúť modernému spôsobu života, a napríklad ženy v Glossa stále bežne nosia tradičné kroje nazývané "foustanes".

Skopelos je spojený loďou a "lietajúcim delfínom"/katamaránom s prístavmi Volos a Agios Konstantinos na gréckej pevnine a s ostrovmi Skiathos a Alonissos. Plavba do Agios Konstantinos trvá asi 2 hodiny "lietajúcim delfínom", zo Skiathosu o niečo menej a cesta do Alonnisos trvá asi 25 minút. Skopelos je tiež prepojený s prístavom Solún, pričom doba plavby je 4 hodiny katamaránom alebo 6,5 hodiny konvenčným trajektom.


Sprievodca prístavom Alonissos

Alonnisos je grécky ostrov ležiaci v Egejskom mori a spolu s ostrovmi Skopelos a Skiathosje je súčasťou súostrovia Severné Sporady. Alonnisos je najviac vzdialeným ostrovom zo súostrovia. Je domovom národného morského parku - National Marine Park Alonniso - ktorý je rajom pre vzácne vtáky, delfíni a stredomorské tulene. Ostrov je obklopený malými ostrovčekmi, ktoré sú roztrúsené po celom súostroví a jeho interiér je robustný. Je to ideálny ostrov pre návštevníkov, ktorí hľadajú broskýň a kľud s krásnym čo robiť, vrátane prevzatia pomalú prechádzku cez borovicové lesy, olivové háje a sady.

Návštevníci, ktorí pricestujú na ostrov trajektom, sa vylodia v malebnom prístave a hlavnom meste ostrova, Patitiri. Mesto má krásne kameňom vydláždené nábrežie a jeho názov je odvodený od vinárskych lisov používaných miestnymi obyvateľmi. Kedysi hlavné mesto ostrova, Hora, poskytuje návštevníkom krásny výhľad na more, kamenné domy s pomerne malými dvormi, úzkymi uličkami a množstvom kostolov, ktoré zachytávajú ducha typického gréckeho ostrovného mesta.

Z prístavu je trajektové a krídlové služieb od Patitiri do Volos, Agios Konstantinos, a Solúne na pevnine a na ostrovoch Skiathos, Skopelos a Skyros.


Glossa až Alonissos Cestovné poriadky trajektov

Rozvrhy trajektov medzi 15/04/2024 a 21. 4. 2024


Prevádzkovateľ Čas odchodu Čas príchodu Doba plavby Dni plavby
Aegean Flying Dolphins 16:00 17:05 1 hodina 5 minút Mon, Út, St, Pi, Sat

Služby zákazníkom

Navštívte našu stránku služieb zákazníkom, kde nájdete užitočné informácie o cestovaní trajektom, často kladené otázky a informácie o tom, ako nás môžete kontaktovať a získať pomoc s rezerváciou.