COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Čierna Hora

Čierna Hora sa nachádza na balkánskom polostrove v juhovýchodnej Európe a pýši sa krátkym, ale malebným pobrežím, kde sa stretávajú hory aj Jadranské more.

Snáď najpozoruhodnejšou charakteristickou črtou je Mt Lovcen, prezývaný aj "The Black Moutain". Je to národný park v juhozápadnej časti krajiny a práve kvôli tomuto parku získala Čierna hora svoje meno - "Monte" v taliančine znamená hora a "negro" čierna.

Národný park ponúka úžasné možnosti pre jazdu na bicykli či prechádzky po kľukatých horských chodníkoch a obrovské zalesnené oblasti plné voľne žijúcich živočíchov. Park je domovom viac než 85 druhov motýľov, rôznych plazov, medveďov a asi 200 druhov vtákov. Čierna Hora má najvyššiu úroveň biodiverzity v Európe a je možné tu pravidelne vidieť viac než polovicu druhov vtákov žijúcich na európskom kontinente.

Prejsť na bicykli 295 km dlhé pobrežie je skvelým spôsobom, ako si tu vychutnať pôvabné mestečká a historické pamiatky.

K pozoruhodným miestam patrí Herceg Novi v Kotorskom zálive, populárne kúpele a wellness centrum s liečivým morským bahnom a minerálnymi prameňami. Tiež tu sídlí pevnosť Forte Mare, ktorá bola postavená v roku 1382 či impozantná veža s hodinami z 19. storočia .

Staré mesto Kotor je obkolesené hradnými múrmi z 9. storočia a je odtiaľ nádherný výhľad na okolité hory. V noci je to ideálne miesto na romantické prechádzky.

Staré mesto v Konoba Stari Grad je ďalším dobrým príkladom jedinečnej architektúry tejto krajiny. Nájdete tu hrad z 19. storočia s nádherným výhľadom a úžasnou knižnicou plnou vzácnej literatúry.

Vo vnútrozemí zase nájdete malé historické mesto s názvom Stari Bar, ktoré je obkolesené lesmi. Sú tu ruiny kostola, pevnosť z 11. storočia, základy katedrály svätého Juraja zo 17. storočia či akvadukt, takže si so sebou určite zoberte fotoaparát.

Národné múzeum Čiernej Hory v Cetinje sa pozostáva z dvoch galérií a štyroch múzeí a určite stojí za návštevu. Poskytuje komplexné pohľad do búrlivej minulosti krajiny, vrátane mnohých konfliktov s Osmanskou ríšou.

Čo sa týka trajektovej prepravy, do prístavu Bar na juhu Čiernej Hory smerujú trajekty štyri krát týždenne z Bari v južnom Taliansku a plavba trvá asi desať hodín. Ak cestujete na sever Čiernej Hory, tak je lepšie využiť trajekt z talianskeho Bari do Dubrovníka v Chorvátsku, a potom to odšoférovať, čo Vám ušetrí čas.

Populárni prevádzkovatelia trajektov

    • 2 plavby týždenne 10 hod
    • Zistiť cenu

Na palube trajektov

Zistite, ako to vyzerá na palube trajektu ešte pred Vašou cestou

Informácie o lodi, videá & recenzie

Trasy a prístavy v Čierna Hora