Trajekty z Kodaň do Oslo

Linka Kodaň Oslo spája Dánsko s Nórsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, DFDS Seaways. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 17 hodín 15 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Kodaň Oslo sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Kodaň - Oslo

  • DFDS Seaways
    • 7 plavby týždenne 17 hod 15 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Kodaň Oslo

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Kodaň Oslo je auto a 1 cestujúci.

Sprievodca prístavom Kodaň

Kodaň je hlavným mestom Dánska, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Zélandu (dán. Sjælland) a leží asi 40 km severozápadne od Malmö vo Švédsku a 165 km severovýchodne od Odense. Mesto bolo založené v 10. storočí ako vikingská rybárska osada a stalo sa hlavným mestom Dánska v 15. storočí. Ako kultúrne centrum krajiny má Kodaň mnoho múzeí, galérií a hudobných sál. Jeho národné múzeum, Nationalmuseet, je najväčším dánskym múzeom archeológie a kultúrnej histórie, nielen dánskej, ale aj iných. Dánska národná galéria (Statens Museum for Kunst) je národné múzeum umenia so zbierkami datovanými od 12. storočia až po súčasnosť. Okrem dánskych maliarov umelci zastúpení v zbierkach sú: Rubens, Rembrandt, Picasso, Braque, Léger, Matisse, Emil Nolde, Olafur Eliasson, Elmgreen a Dragset, Superflex a Jens Haaning.

Kodaňský prístav je hlavným prístavom pre región Øresund a slúži ako brána k Baltskému moru. Prístav je spoločne riadený so švédskym mestom Malmö a trajekty sa plavia do Švédska, Nórska a Poľska s pravidelnými odchodmi po celý týždeň.