COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Kodaň - Oslo je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Dánsko do Nórsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Kodaň - Oslo

    • 7 Sailings Weekly 19 hr
    • Get price

Trajekty z Kodaň do Oslo

Linka Kodaň Oslo spája Dánsko s Nórsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, DFDS Seaways. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 19 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Kodaň Oslo sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Kodaň

Kodaň je hlavným mestom Dánska, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Zélandu (dán. Sjælland) a leží asi 40 km severozápadne od Malmö vo Švédsku a 165 km severovýchodne od Odense. Mesto bolo založené v 10. storočí ako vikingská rybárska osada a stalo sa hlavným mestom Dánska v 15. storočí. Ako kultúrne centrum krajiny má Kodaň mnoho múzeí, galérií a hudobných sál. Jeho národné múzeum, Nationalmuseet, je najväčším dánskym múzeom archeológie a kultúrnej histórie, nielen dánskej, ale aj iných. Dánska národná galéria (Statens Museum for Kunst) je národné múzeum umenia so zbierkami datovanými od 12. storočia až po súčasnosť. Okrem dánskych maliarov umelci zastúpení v zbierkach sú: Rubens, Rembrandt, Picasso, Braque, Léger, Matisse, Emil Nolde, Olafur Eliasson, Elmgreen a Dragset, Superflex a Jens Haaning.

Kodaňský prístav je hlavným prístavom pre región Øresund a slúži ako brána k Baltskému moru. Prístav je spoločne riadený so švédskym mestom Malmö a trajekty sa plavia do Švédska, Nórska a Poľska s pravidelnými odchodmi po celý týždeň.