COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Korfu - Benátky je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Korfu do Benátky

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Iónske ostrovy do Taliansko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Korfu - Benátky

    • 1 Sailing Weekly 24 hr 45 min
    • Get price

Trajekty z Korfu do Benátky

Linka Korfu Benátky spája Iónske ostrovy s Taliansko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Anek Superfast. Plavba sa uskutočňuje 1 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 24 hodín 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Korfu Benátky sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Korfu

Korfu je grécky ostrov v Iónskom mori a druhý najväčší z Iónskych ostrovov. V najväčšom meste na ostrove s rovnakým názvom sídlí Iónska univerzita. Ostrov je obľúbenou turistickou destináciou pre tých, ktorí si chcú vychutnať úžasné pláže a mierne stredomorské podnebie. Prekvapivo, Korfu je zelený ostrov, a to najmä v porovnaní s ostatnými gréckymi ostrovmi. Horúce letá v kombinácii so zimnými obdobiami dažďu pomáhajú bujnej vegetácii, ktorej dominujú viac než 2 milióny olivovníkov.

V Korfu nájdete francúzske, talianske a anglické architektonické prvky. Mesto je labyrintom úzkych uličiek a dominuje mu pevnosť zo 16. storočia. Pri prechádzkach môžete naraziť na zabudnutú kaplnku, starodávny zámok či tajnú záhradu. V úzkych uličkách zase nájdete malé obchodíky predávajúce všetko, na čo si spomeniete. Nájdete tu aj remeselníkov, ktorí vynikajú v navrhovaní a výrobe gréckych zlatých šperkov. Vďaka konkurenčným cenám môžete byť v pokušení priviezť si z ostrova viac než spomienky!

Prístav ponúka trajektovú prepravu do mnohých destinácií, hoci väčšina z lodí smeruje na grécku pevninu.