COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do ostrov Capraia

Capraia je najseverozápadnejší zo siedmich ostrovov Toskánskych súostrovia a tretí najväčší po Elbe a Gigliu, s počtom obyvateľov zhruba len 400 ľudí.

Capraia leží asi šesťdesiat kilometrov (štyridsať míľ) od mesta Livorno a môžete sa tam dostať trajektom na dennej báze. Trajekty smerujú do Porto di Capraia, jediného prístavu na ostrove, pripojeného k obci jedinou asfaltovou cestou na ostrove.

Zvyšok ostrova nie prepojený cestou, ale taxíkmi a člnmi. Môžete sa tiež pripojiť k skupinovým výletom so 6-12 osobami, čo je skvelý spôsob, ako vidieť scénické pobrežia ostrova a skryté pláže. Tieto prehliadky začínajú ráno, dopoludnia, skoro popoludní a ku koncu dňa a zvyčajne trvajú od dvoch do štyroch hodín.

Ostrov je známy pre svoje víno, ančovičky a prírodné krásy a je tu aj niekoľko ďalších zaujímavostí, ktoré stoja za to, aby ste sa na ne pozreli. Jedna z najpopulárnejších prechádzok na ostrove Vás prevedie zničenými budovami a poľnohospodárskymi komplexmi, ktoré boli súčasťou Capraie ako trestaneckej kolónie v dobách dávno minulých. Ostatné výlety Vás prevedú okolo starovekého zničeného kostola Santo Stefano, neďaleko viníc La Piana.

Obec na ostrove Capraia dominuje pevnosť St. George, ktorá je bohužiaľ v súkromnom vlastníctve a nie je prístupná turistom.

Populárni prevádzkovatelia trajektov

    • 6 plavby týždenne 2 hod 45 min
    • Zistiť cenu

Na palube trajektov

Zistite, ako to vyzerá na palube trajektu ešte pred Vašou cestou

Informácie o lodi, videá & recenzie

Trasy a prístavy v ostrov Capraia