COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do ostrov Motutapu

Sopečný ostrov Motutapu je archeologickým rajom, ktorý leží na severovýchode Aucklandu na Novom Zélande.

Z geografického hľadiska ostro kontrastuje so susedným ostrovom Rangitoto, ktorý sa vyznačuje lesmi a strmými svahmi. Motutapu je ideálny na výlety a táborenie s miernymi kopcami, obrovskými lúkami, pasienkami a zátokami.

Historicky je to veľmi dôležitý ostrov a pred výbuchom sopky pred asi 700 rokmi bol husto osídlený Maormi na obdobie 100 rokov. Vďaka mnohým vrstvám popola je tu viac než 370 dobre zachovalých archeologických lokalít so stopami ľudí a psov, fárm a skladovacích priestorov.

Okrem miest, kde žili Mautrovia je tu veľké množstvo historických artefaktov z druhej svetovej vojny vrátane zbraní, radarových miestností, prístreškov a pozorovacích stanovíšť, ktoré boli použité k obrane voči japonským vojnovým lodiam.

Motutapu je tiež domovom veľkého množstva vtákov ako sú napríklad hnedé kiwi, rybár kaspický a mnoho ďalších. Gardiners Gap je ideálnym miestom na pozorovanie morských vtákov, zatiaľ čo Home Bay je lepší k pozorovaniu lesných druhov.

Na ostrove si tiež môžete vychutnať skvelú rodinnú dovolenku. Dal by sa tu usporiadať piknik v krásnej zátoke Home Bay, kde je plytká voda a nehrozí nebezpečenstvo, alebo kde môžete vziať svoje deti lovia pozdĺž pobrežia. Je tu aj kemp, ale budete si musieť priniesť jedlo a pitie, vlastný stan a ostatné vybavenie.

Skúsení kajakári môžete prezrieť Motuihe a Waiheke ostrovy na vlastnú päsť, alebo tam sú prehliadky, ktoré si môžete rezervovať v Aucklande.

Trajekt premáva medzi Aucklandom a Motutapu do domovského zálivu na východnom pobreží, s jednou plavbou týždenne, ktorá má trvanie asi pol hodiny.

Populárni prevádzkovatelia trajektov

    • 1 plavba týždenne 35 min
    • Zistiť cenu

Na palube trajektov

Zistite, ako to vyzerá na palube trajektu ešte pred Vašou cestou

Informácie o lodi, videá & recenzie

Trasy a prístavy v ostrov Motutapu