Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3604 trasách a z 720 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do ostrov Rangitoto

Rangitoto je sopečný ostrov v zálive Hauraki, v blízkosti Aucklandu na Novom Zélande. Ostrov vznikol približne pred 600 rokmi po erupcii sopky. Je to najmladšia a najväčšia sopka v danej oblasti.

Hoci tu je nedostatok vegetácie, Rangitoto je domovom najväčšieho lesa so stromami typu Pohutukawa na svete. Sú to vysoké ihličnaté stromy s úžasnými červenými kvetmi. Strom hrá dôležitú úlohu v miestnej kultúre vďaka svojej kráse a schopnosti prežiť v drsných podmienkach.

Ostrov má búrlivú minulosť. Maori ho využívali na stráženie zálivu v časoch vojny, ale v roku 1854 ho predali. Tiež bol dejiskom krvavej bitky medzi dvoma kmeňmi pred stovkami rokov, ktorá spôsobila, že dostal meno "Rangitoto", čo v jazyku Maorov znamená "krvavé nebo".

Ostrov bol tiež využívaný ako vojenská základňa počas druhej svetovej vojny, a to hlavne kvôli jeho blízkosti k prístavu Auckland Harbour, s radom zaujímavých pozostatkov viditeľných dodnes. Sú tu dve konkrétne palebné pozície, veliteľské stanovište a kontrolovaná baňa základňa, ktorá bola použitá na odpálenie bomby v Whangaparaoa pasáži, kedy nepriateľské lode plávali okolo.

Ostrov ponúka skvelé možnosti na prechádzky. Môžete si urobiť výlet až na vrchol, a to za hodinu alebo si môžete zorganizovať 4WD prehliadku, ak tomu dávate prednosť. Z vrcholu je nádherný panoramatický výhľad, takže si určite nezabudnite fotoaparát.

Na ostrove nie sú žiadne obchody, takže si so sebou zoberte veľa vody a opaľovací krém.

Z pevniny sa dostanete na východne pobrežie Rangitoto dvomi trasami. K dispozícii je niekoľko plavieb každý deň z prístavu Auckland Harbour a o niečo menej časté sú plavby z Devonportu, na severnom pobreží Aucklandu, pričom obe plavby trvajú približne dvadsaťpäť minút.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • Fullers Ferry
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v ostrov Rangitoto