COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Pianosa - Rio Marina je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z ostrov Pianosa do Elba.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Pianosa - Rio Marina

    • 1 Sailing Weekly 1 hour 50 min
    • Get price

Trajekty z Pianosa do Rio Marina

Linka Pianosa Rio Marina spája ostrov Pianosa s Elba. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Toremar. Plavba sa uskutočňuje 1 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 1 hodina 50 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Pianosa Rio Marina sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Rio Marina

Rio Marina sa nachádza vo východnej časti talianskeho ostrova Elba, v malej zátoke obklopenej kopcami, ktoré sa vyznačujú červenou zemou, ktorá sa v minulosti vyskytla v dôsledku ťažby oxidu železitého. Ťažba oxidu železitého sa v regióne uskutočňovala od etruských časov a až do nedávnej doby bola spoločne s rybolovom hlavnou činnosťou obyvateľov obce. Dnes je obec turistickým strediskom, ktoré vychádza turistom v ústrety svojimi zariadeniami a vybavením. Obľúbenou atrakciou v obci je kostol San Rocco v prístave, ktorý má opevnenú vežu a osemhrannú základňu. Dal ho vybudovať v roku 1534 Giacomo V Appiano ako obrannú vyhliadkovú vežu. Minerálny park ostrova je ďalšou populárnou atrakciou a nachádza sa tu množstvo minerálov, ktoré sa vyskytujú na rôznych miestach ostrova. Obdivovať tu môžete viac než 1000 rôznych minerálov a navštíviť baňu.

Prístav ponúka alternatívu k Portoferraio a plávajú za neho trajekty na taliansku pevninu.