COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Stari Grad - Ancona je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z ostrov Hvar do Taliansko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Stari Grad - Ancona

    • 2 Sailings Weekly 9 hr 46 min
    • Get price

Trajekty z Stari Grad do Ancona

Linka Stari Grad Ancona spája ostrov Hvar s Taliansko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Jadrolinija. Plavba sa uskutočňuje 2 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 9 hodín 46 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Stari Grad Ancona sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Ancona

Ancona je prístavné mesto v oblasti Le Marche v strednom Taliansku, ktoré v posledných rokoch vyhľadáva čoraz viac turistov. Mesto je populárne hlavne vďaka svojim prírodným krásam a úžasnej gastronómii. Ancona leží na pobreží Jadranského mora, asi 200 km od mesta Bologna a 280 km od talianskeho hlavného mesta Rím. Mesto založili kolonisti zo Syrakúz medzi pohoriami Monte Conero a Monte Castagno, ktoré mestu zaručili prírodnú ochranu. Grécki obchodníci v meste založili týrsku továreň na fialové farbivo a ich vplyv na oblasť sa rozšíril. Počas rímskych čias malo mesto svoj vlastný mincový systém a v celej oblasti sa hovorilo po grécky.

Ancona je veľmi dôležitý námorný prístav a ponúka dobré spojenia s rôznymi prístavmi. Najlepší a najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Ancony je trajektom, ktoré sem plávajú z rôznych lokalít, ako napr. zo Splitu, Rijeky, Zadaru, Hvaru, Korčule, Dubrovníku, Patrasu, Igoumenitse a Dugeho Otoku.