Trajekty z Tallinn do St Petersburg

Linka Tallinn St Petersburg spája Estónsko s Rusko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, St Peter Line. Plavba sa uskutočňuje 1 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 62 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Tallinn St Petersburg sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Tallinn - St Petersburg

  • St Peter Line
    • 1 plavba týždenne 62 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Tallinn St Petersburg

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Tallinn St Petersburg je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Tallinn

Tallinn sa nachádza na severnom pobreží Estónska, na brehu Fínskeho zálivu. Leží asi 80 km južne od Helsínk, východne od švédskeho Štokholmu a západne od Petrohradu v Rusku. Jeho Staré Mesto bolo zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO a mesto ako celok sa v roku 2011 stalo Európskym mestom kultúry, spolu s fínskym Turku. Tallinn je finančné a obchodné centrum krajiny, pričom ťaží z liberálnej hospodárskej politiky Estónska, ktoré má veľmi diverzifikovanú ekonomiku, aj keď jeho hlavnými odvetviami sú IT, cestovný ruch a logistika.

Z prístavu v Tallinne premávajú trajekty do Fínska a Švédska. Trajektovými terminálmi v prístave každoročne prejde približne 6 miliónov cestujúcich. Nájdete tu všetko potrebné, vrátane obchodov, kaviarní a čakární. Okrem osobných trajektov, prístav počas letných mesiacov tiež poskytuje výletné lode a vysokorýchlostné trajekty. Sú tu každodenné plavby medzi Tallinnom a Štokholmom a Helsinkami a dve plavby týždenne do Petrohradu v Rusku.