COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Tokai Kisen

Tokai Kisen je popredným trajektovým operátorom, ktorý spája množstvo prístavov v japonských prefektúrach Tokio, Kanagawa, Čiba a Shizuoka s ostrovmi Izu a poskytuje celý rad plavieb počas celého roku.

Spoločnosť Tokai Kisen sa môže pochváliť viac než 120 ročnou históriou, kedže bola založená už v roku 1889. Jej flotila sa skladá z dvoch veľkých osobných lodí Tachibana-Maru a Salvia-Maru. Tiež má k dispozícii štyri farebné tryskové trajekty - Seven Island Ai, Seven Island Niji, Seven Island Tomo a Seven Island Tairyo.

S ich tryskovými trajektami môžete cestovať predovšetkým z terminálu Takeshiba v Tokiu, prístavu Kurihama v Kanagawa a prístavu Atami v Shizuoka do Izu Oshima, Toshima, Niijima, Shikinejima a Yakushima (ostrovy Izu). Vysokorýchlostné plavby medzi Tokiom a Izu Oshima trvajú asi 1 hodinu a 45 minút, zatiaľ čo plavba medzi Atami a Izu Oshima iba 45 minút. Tokai Kisen tiež ponúka niekoľko plavieb medzi ostrovmi Izu navzájom.

118 metrov dlhá loď Tachibana-Maru je v prevádzke od júna 2014 a má nosnosť až 1000 cestujúcich, zatiaľ čo menšia Salvia Maru bola postavená v decembri 1992 a má kapacitu 816 cestujúcich. Na palube nájdete celý rad zariadení, ako sú reštaurácie, fajčiarska miestnosť, sprchy, toalety alebo predajné automaty. K dispozícii je tiež veľký výber palubného ubytovania, z ktorého si môžete vybrať podľa Vašeho rozpočtu a kde si môžete oddýchnť, aby ste dorazili do Vašej cieľovej destinácii oddýchnutí.

Tachibana-Maru sa zvyčajne plaví z terminálu Takeshiba v Tokiu do Miyakejima, Mikurajima a Hachijojima v noci. Tieto plavby trvajú medzi 6 hodinami a 30 minútami a 10 hodinami 20 minútami, v závislosti od trasy. Druhé plavidlo Salvia-Maru sa plaví z Tokia a Jokohamy do bližšie vsdialených miest Izu Oshima, Toshima, Niijima, Kozushima tiež cez noc. Ak by ste chceli cestovať počas dňa, sú Vám k dispozícii tryskové lode.

Súostrovie Izu je skupina ostrovov pod správou Tokia, ktoré ležia v Tichom oceáne. Na rozdiel od mesta Tokia, tieto ostrovy sú plné prírodných krás a nájdete tam množstvo nedotknutých pláží, aktívnych sopiek, rovnako ako veľa voľne žijúcich zveriat, ako sú delfíny či veľryby. Na ostrovoch tiež nájdete jedny z najlepších miest na pozorovanie hviezd alebo surfovanie v Japonsku.

Stránka directferries.sk poskytuje objektívne porovnanie ponúk trajektov, čo Vám umožní prezrieť si plavebné poriadky spoločností a ceny lístkov v jednom rýchlom a jednoduchom vyhľadávaní. Porovnajte plavebné poriadky a cenové ponuky spoločnosti Tokai Kisen s alternatívnymi trajektovými operátormi pred tým, než si rezervujete lístok.

Všetky trasy Tokai Kisen