COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Zeebrugge - Hull je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Belgicko do Anglicko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Zeebrugge - Hull

    • 7 Sailings Weekly 14 hr 30 min
    • Get price

Trajekty z Zeebrugge do Hull

Linka Zeebrugge Hull spája Belgicko s Anglicko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, P&O Ferries. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 14 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Zeebrugge Hull sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Zeebrugge

Zeebrugge je belgická obec a prístav na pobreží Severného mora. Vďaka tomu, že sa nachádza v blízkosti veľkých európskych priemyselných miest a má vynikajúce dopravné spojenie, je významným dopravným centrom. Je to tiež najdôležitejší rybársky prístav v Belgicku a nachádza sa tu jeden z najväčších európskych rybích trhov. Prístav bol svedkom strategických bojov na konci 1. svetovej vojny. 23. apríla 1918 britské kráľovské námorníctvo vyradilo z prevádzky nemeckú námornú základňu v Bruggách. Admirál Roger Keyes plánoval a viedol útok, pričom zaútočil na nemecké pozície a potopil lode v prístave, čím zablokoval prístup na základňu v posledných siedmych mesiacoch vojny.

Väčšina cestujúcich, ktorí využívajú prístav si buď užívajú plavbu luxusnou výletnou loďou alebo sa plavia trajektom do Hullu a Rosythu vo Veľkej Británii. Prístav má k dispozícii niekoľko obchodov, kaviareň a pohodlné čakárne.


Sprievodca prístavom Hull

Mesto Hull alebo celým menom Kingston-Upon-Hull, je prístavné mesto na sútoku rieky Hull a ústí rieky Humber a bol vstupnou bránou do jadra Anglicka od rímskych čias. Mesto bolo založené kráľom Edwardom I. (1272 - 1307), ktorý potreboval bezpečný prístav na zásobovanie armády, ktorá v tom čase bojovala proti Škótom.

Dnešný Hull je veľkým moderným a rušným mestom s množstvom obchodov a zariadení. V meste sa nachádza niekoľko ulíc bez premávky, čo z neho robí príjemné miesto na potulovanie sa a užívanie si zábavy pod holým nebom počas jari a leta. Presklené nákupné centrum na nábreží Princes Quay je jedným z najkrajších v krajine a zdá sa, akoby stúpalo z vody a uhniezdilo sa nad dokom Prince's Dock. Ako jedno z najväčších nákupných centier tejto oblasti spája starú a novú časť mesta, s prepojením s jadrom mesta, z ktorého sa naskytajú očarujúce výhľady na vynovené prístavné doky.