Trajekty z Aberdeen do Lerwick

Linka Aberdeen Lerwick spája Škótsko s Shetlandy. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Northlink Ferries. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 12 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Aberdeen Lerwick sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Aberdeen - Lerwick

  • Northlink Ferries
    • 7 plavby týždenne 12 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Aberdeen Lerwick

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Aberdeen Lerwick je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Aberdeen

Aberdeen je mesto v severovýchodnom Škótsku a tretie najľudnatejšie škótske mesto. Často je nazývané "mestom žuly", pretože mnoho z jeho budov bolo vyrobených zo žuly vyťaženej v miestnych lomov. Aberdeen je rušné mesto, sídlia tu dve univerzity a mnoho ropných spoločností. Komerčný heliport v Aberdeen je priamo napojený na ropný priemysel v Severnom mori a je jedným z najvyťaženejších na svete.

Na pobreží má Aberdeen dlhú piesočnatú pláž, ktorá sa nachádza medzi riekami Dee a Don. Na juhu od rieky Dee sú strmé skalnaté útesy a kamenisté pláže s hlbokými zátokami. Táto oblasť je ideálna pre horolezcov, a to vďaka výstupkom, ktoré sú pozostatkami po ťažbe žuly v minulosti.

Prístav v Aberdeen bol pôvodne určený pre rybárov, neskôr pre parníky a napokon bol využitý pre ropný priemysel. V súčasnosti je hlavným prístavom pre región Pobaltia a Škandinávie s veľkým množstvom exportovaných hnojív, žuly a chemikálií.