Trajekty z Barcelona do Formentera

Linka Barcelona Formentera spája Španielsko s Formentera. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Balearia. Plavba sa uskutočňuje 6 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 11 hodín 29 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Barcelona Formentera sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Barcelona - Formentera

  • Balearia
    • 6 plavby týždenne 11 hod 29 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Barcelona Formentera

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Barcelona Formentera je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Barcelona

Barcelona patrí do autonómnej oblasti Katalánsko a je po Madride druhým najväčším mestom v Španielsku. Barcelona je jedným z najnavštevovanejších miest na svete a leží na pobreží, medzi ústiami riek Llobregat a Besos. Na západe mesto ohraničuje pohorie Serra de Collserola. V tomto krásnom meste nie je núdza o pamiatky alebo zážitky. Prejdite sa po gotickej štvrti (v katalánčine "Barri Gotic"), kde väčšina budov pochádza zo stredoveku a niektoré dokonca až z rímskej doby. Najznámejšou stavbou je ale nepochybne majestátny kostol, ešte nedokončená stavba Sagrada Familia, ktorá je vo výstavbe už od roku 1882. Okrem vzostupného cestovnému ruchu je mesto tiež populárnou destináciou pre mnoho veľtrhov a výstav a je tiež hlavným centrom pre šport, módu, vedu a umenie.

Prístav v Barcelone má tri terminály a je populárny pre trajekty smerujúce na Mallorcu, Ibizu, do Janova a Maroka (Tangier). Prístav tiež pojme mnoho výletných lodí plávajúcich cez Stredozemné more. Prístavné móla pre trajekty sa nachádzajú pomerne blízko centra mesta.