Trajekty z Cairnryan do Larne

Linka Cairnryan Larne spája Škótsko s Severné Írsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, P&O Irish Sea. Plavba sa uskutočňuje 49 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 2 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Cairnryan Larne sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Cairnryan - Larne

Priemerné ceny pre Cairnryan Larne

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Cairnryan Larne je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Cairnryan

Cairnryan je škótska dedinka v oblasti Dumfries a Galloway, ktorá leží na východnom brehu jazera Loch Ryan. Obec bola založená v roku 1701 pre ľudí pracujúcich v oblasti Lochryan Estate, v ktorej môžete nájsť jelení park a "kolkáreň v prírode". V obci nájdete hotel Lochryan, niekoľko penziónov a zariadenia poskytujúce nocľah s raňajkami. Ďalej je tu karavanový park postavený na mieste starého vojnového tábora, dedinský obchodík a reštaurácia Merchant's House.

Obec hrá dôležitú rolu v námornej histórii, s trajektovou dopravou spájajúcu Škótsko a Severné Írsko. Sú tu dva trajektové terminály. Prvý bol otvorený v roku 1973, pôvodne prevádzkovaný spoločnosťou Townsend Thoresen a v súčasnosti P&O Ferries. Tento terminál spája Škótsko s prístavom Larne. Druhý terminal - Old House Point - prevádzkuje spoločnosť Stena Line a ten prepája Cairnryan a Belfast.