COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Catania - Valletta je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Catania do Valletta

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Sicília do Malta.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Catania - Valletta

    • 5 plavby týždenne 4 hod 15 min
    • Zistiť cenu
    • 1 plavba týždenne 7 hod 15 min
    • Zistiť cenu

Trajekty z Catania do Valletta

Trajektová trasa Catania Valletta spája Sicília s Malta a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Virtu Ferries sa plaví 5 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 4 hodín 15 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Grimaldi Lines sa plavia 1 krát za týždeň, plavba trvá od 7 hodín 15 minút.

Celkovo je tu 6 plavieb týždeň na trase z Catania Valletta medzi Sicília a Malta. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Catania

Catania je mesto na východnom pobreží Sicílie, ktoré leží v Iónskom mori medzi mestami Messina a Syrakúzy. Mesto je známe tým, že ho často postihujú zemetrasenia. Zemetrasenia ho zničili v rokoch 1169 a 1693. Mohutná erupcia Etny v roku 1669 trvala 122 dní a predchádzalo jej trojdňové zemetrasenie. Mesto je sídlom prvej univerzity na Sicílii, ktorá bola založená v roku 1434. V 14. storočí a v období renesancie bolo mesto jedným z najdôležitejších centier pre kultúru, umenie a politiku v Taliansku.

Symbolom mesta je u Liotru (fontána dell'Elefante), ktorú Giovanni Battista Vaccarini postavil v roku 1736. Zobrazuje starovekého slona z lávového kameňa, na ktorom je egyptský obelisk. Mesto bolo v svojej histórii až 17 krát pochované pod lávou. Pred tým, než tam bola dnešná Catania sa tu nachádzalo rímske či grécke mesto, skôr než tiež zmizli z povrchu zemského.