Trajekty z Catania do Valletta

Trajektová trasa Catania Valletta spája Sicília s Malta a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Grimaldi Lines sa plaví 1 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 7 hodín 15 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Virtu Ferries sa plavia 8 krát za týždeň, plavba trvá od 4 hod 15 min.

Celkovo je tu 9 plavieb týždeň na trase z Catania Valletta medzi Sicília a Malta. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Catania - Valletta

Priemerné ceny pre Catania Valletta

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Catania Valletta je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Catania

Catania je mesto na východnom pobreží Sicílie, ktoré leží v Iónskom mori medzi mestami Messina a Syrakúzy. Mesto je známe tým, že ho často postihujú zemetrasenia. Zemetrasenia ho zničili v rokoch 1169 a 1693. Mohutná erupcia Etny v roku 1669 trvala 122 dní a predchádzalo jej trojdňové zemetrasenie. Mesto je sídlom prvej univerzity na Sicílii, ktorá bola založená v roku 1434. V 14. storočí a v období renesancie bolo mesto jedným z najdôležitejších centier pre kultúru, umenie a politiku v Taliansku.

Symbolom mesta je u Liotru (fontána dell'Elefante), ktorú Giovanni Battista Vaccarini postavil v roku 1736. Zobrazuje starovekého slona z lávového kameňa, na ktorom je egyptský obelisk. Mesto bolo v svojej histórii až 17 krát pochované pod lávou. Pred tým, než tam bola dnešná Catania sa tu nachádzalo rímske či grécke mesto, skôr než tiež zmizli z povrchu zemského.