Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3604 trasách a z 720 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Malta

Maltské súostrovie sa skladá z troch malých ostrovov, ležiacich 80 kilometrov od juhu Talianska v Stredozemnom mori.

Maltské súostrovie má rozlohu iba 122 štvorcových míľ a populáciu okolo 450 tisíc, čo z nej robí jednu z najmenších a najhustejšie obývaných krajín na svete. Malta je najväčší a najnavštevovanejší ostrov, Gozo zase vyžaruje vidiecke čaro, zatiaľ čo Comino je najmenší a najredšie obývaný ostrov.

Malta je fascinujúca krajina a je často považovaná za múzeom pod šírym nebom vzhľadom na množstvo historických a prírodných pamiatok. Ponúka všetko, čo by ste očakávali od stredomorského ostrova, a to hlavne úžasné pláže a vynikajúce jedlo.

Ostrovy sú priam stvorené pre plavby, s radom nádherných zátok a zálivov na preskúmanie. Sú tu fantastické príležitosti na potápanie a voda sa môže pochváliť vynikajúcou viditeľnosťou a bohatým morským životom, pričom tu nájdete chobotnice, morské koníky či farebné koraly.

Na Malte je niekoľko megalitíckých chrámov, pričom sedem z nich je zapísaných do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Sú považované za najstaršie voľne stojace konštrukcie na svete, takže rozhodne stoja za návštevu.

Zatiaľ čo budete na ostrove Malta, určite navštívte palác vo Vallette. V tejto nádhernej budove nájdete viac než 5000 druhov brnenia, ohromujúci gobelíny a majestátne izby.

Ak by ste si radšej oddýchli a užili si maltské slnko, tak si môžete vybrať z množstva idylických pláží. Najpozoruhodnejšou je Modrá lagúna na ostrove Comino, nádherné prírodné kúpalisko s krištáľovo čistou vodou.

Legendárna jaskyňa Calypso Cave s výhľadom na pláž ostrova Gozo Ramla Bay je miestom, kde bol podľa Homéra väznený krásnou nymfou Odysseus.

Do maltského hlavného mesta Valetta smerujú pravidelné trajektové linky zo Sicílie. Trajekty sa plavia z Pozzalla na južnom pobreží, pričom plavby sa uskutočňujú každý deň a je tu aj možnosť dostať sa autobusom do Katánie.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • Virtu Ferries
    • Zistiť cenu
  • Virtu Ferries Gozo
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v Malta