Dielette
Alderney
Trajekty do Alderney
Otvorený lístok??

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Otvorený lístok?

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Údaje o ceste
Odchod
Spiatočný

Trajekty z Dielette do Alderney

Linka Dielette Alderney spája Francúzsko s Alderney. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Manche Iles Express. Plavba sa uskutočňuje 1 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 55 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Dielette Alderney sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Francúzsko do Alderney.
Prečo využiť Direct Ferries?
category
Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete
category
Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov
category
Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne
category
Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Najpopulárnejšie otázky

Ako dlho trvá trajekt z Dielette do Alderney?

Čas prepravy trajektom z Dielette do Alderney je približne 55m. Trvanie plavby sa môže v jednotlivých sezónach líšiť, preto odporúčame vykonať živú kontrolu.

Ktoré trajektové spoločnosti premávajú medzi Dielette a Alderney?

Existuje 1 prevádzkovateľov trajektov pre Dielette do Alderney a toto je
  • Manche Iles Express

Ako si môžem rezervovať lístky na trajekt z Dielette do Alderney?

Rezervujte si trajekty z Dielette do Alderney prostredníctvom nášho vyhľadávača ponúk a pozrite si našu stránku s ponukami, kde nájdete najnovšie ponuky trajektov.

Môžete cestovať pešo na trajekte z Dielette do Alderney?

Áno, môžete cestovať ako peší cestujúci z Dielette do Alderney s
  • Manche Iles Express

Môžete vziať svoje auto na trajekt z Dielette do Alderney?

Nie, na trajekte môžu cestovať len peší cestujúci.

Môžete vziať na trajekt z Dielette do Alderney domáce zvieratá?

Nie, domáce zvieratá nie sú povolené na palube.

Sprievodca prístavom Dielette

Dielette je prístav nachádzajúci sa v pobrežnom meste Flamanville v Normandii, na severozápade Francúzska. Tento očarujúci prístav, ktorý je 75 km vzdialený od Saint-Lo a 315 km od Paríža, je vstupnou bránou do Normandie z Guernsey a Alderney. V blízkosti prístavu Dialette sú hotely a reštaurácie. Tento malý prístav, ktorý leží v srdci Normandie, oblasti charakteristickej produkciou cideru, brandy Calvados a syru Camembert, v posledných rokoch prekvitá.

Horná Normandia (Haute-Normandie) sa skladá z častí Seine-Maritime a Eure a Dolná Normandia (Basse-Normandie) z Orne, Calvados a Manche. V minulosti bola Normandia tvorená zo súčasnej Hornej a Dolnej Normandii spolu s malými časťami Eure-et-Loir, Mayenne a Sarthe. Názov "Normandy" pochádza z doby osídlenia územia Vikingami ("Northmen") v 9. storočí, ktorých dominancia bola potvrdená zmluvou v 10. storočí. Po normanskom dobytí Anglicka v roku 1066 bola Normandia a Anglicko spojené po dobu 150 rokov.

V letných mesiacoch sa môžu turisti z Dielette prepraviť do Alderney a Guernsey, a to na vysokorýchlostnom trajekte spoločnosti Manche Iles Express.


Sprievodca prístavom Alderney

Alderney je ostrov v prielive La Manche, ktorý je súčasťou územnej jednotky Guernsey. Je to tiež najsevernejší ostrov Normanských ostrovov. Nachádza sa iba 10 míľ západne od francúzskeho prístavného mesta La Hague a 20 míľ severovýchodne od ostrova Guernsey.

Pobrežný terén ostrova je podobný ostatným Normanských ostrovov v tom, že má strmé útesy, ktoré sa striedajú s piesočnatými plážami a dunami. Najvyšší bod ostrova je 296 ft nad morom. Ostrov je bohatý na rozmanitú faunu a flóru, avšak nenájdete tu veľa stromov, pretože v 17. storočí boli použité ako palivo pre maják. Stromy, ktoré na ostrove zostali, sú často mylne označované ako palmy, ale v skutočnosti patria do čeľade ľaliovité, a možno ich nájsť v lesoch po celom ostrove. Pozorovanie života morských vtákov s názvom Alky na neobývanom ostrove Burhoua a Suly na Les Étacs, iba kúsok od Alderney, je tiež obľúbenou atrakciou mnohých návštevníkov ostrova.

Dostať do Alderney je pomerne jednoduché. Pravidelná trajektová preprava premáva medzi Alderney a ostatnými Normanskými ostrovami, Francúzskom a mestom Poole na južnom pobreží Anglicka.


Služby zákazníkom

Navštívte našu stránku služieb zákazníkom, kde nájdete užitočné informácie o cestovaní trajektom, často kladené otázky a informácie o tom, ako nás môžete kontaktovať a získať pomoc s rezerváciou.