Trajekty z Dielette do Alderney

Linka Dielette Alderney spája Francúzsko s Alderney. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Manche Iles Express. Plavba sa uskutočňuje 2 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 55 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Dielette Alderney sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Dielette - Alderney

Priemerné ceny pre Dielette Alderney

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zaplatené našimi zákazníkmi na tejto trase. Ceny sú za osobu.

Sprievodca prístavom Dielette

Dielette je prístav nachádzajúci sa v pobrežnom meste Flamanville v Normandii, na severozápade Francúzska. Tento očarujúci prístav, ktorý je 75 km vzdialený od Saint-Lo a 315 km od Paríža, je vstupnou bránou do Normandie z Guernsey a Alderney. V blízkosti prístavu Dialette sú hotely a reštaurácie. Tento malý prístav, ktorý leží v srdci Normandie, oblasti charakteristickej produkciou cideru, brandy Calvados a syru Camembert, v posledných rokoch prekvitá.

Horná Normandia (Haute-Normandie) sa skladá z častí Seine-Maritime a Eure a Dolná Normandia (Basse-Normandie) z Orne, Calvados a Manche. V minulosti bola Normandia tvorená zo súčasnej Hornej a Dolnej Normandii spolu s malými časťami Eure-et-Loir, Mayenne a Sarthe. Názov "Normandy" pochádza z doby osídlenia územia Vikingami ("Northmen") v 9. storočí, ktorých dominancia bola potvrdená zmluvou v 10. storočí. Po normanskom dobytí Anglicka v roku 1066 bola Normandia a Anglicko spojené po dobu 150 rokov.

V letných mesiacoch sa môžu turisti z Dielette prepraviť do Alderney a Guernsey, a to na vysokorýchlostnom trajekte spoločnosti Manche Iles Express.

Sprievodca prístavom Alderney

Alderney je ostrov v prielive La Manche, ktorý je súčasťou územnej jednotky Guernsey. Je to tiež najsevernejší ostrov Normanských ostrovov. Nachádza sa iba 10 míľ západne od francúzskeho prístavného mesta La Hague a 20 míľ severovýchodne od ostrova Guernsey.

Pobrežný terén ostrova je podobný ostatným Normanských ostrovov v tom, že má strmé útesy, ktoré sa striedajú s piesočnatými plážami a dunami. Najvyšší bod ostrova je 296 ft nad morom. Ostrov je bohatý na rozmanitú faunu a flóru, avšak nenájdete tu veľa stromov, pretože v 17. storočí boli použité ako palivo pre maják. Stromy, ktoré na ostrove zostali, sú často mylne označované ako palmy, ale v skutočnosti patria do čeľade ľaliovité, a možno ich nájsť v lesoch po celom ostrove. Pozorovanie života morských vtákov s názvom Alky na neobývanom ostrove Burhoua a Suly na Les Étacs, iba kúsok od Alderney, je tiež obľúbenou atrakciou mnohých návštevníkov ostrova.

Dostať do Alderney je pomerne jednoduché. Pravidelná trajektová preprava premáva medzi Alderney a ostatnými Normanskými ostrovami, Francúzskom a mestom Poole na južnom pobreží Anglicka.