Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3604 trasách a z 720 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Alderney

Alderney je tretí najväčší z Normanských ostrovov, ktorý sa nachádza 60 míľ od južného pobrežia Veľkej Británie a asi osem míľ od Francúzska, neďaleko Cherbourgu.

Alderney nie je súčasťou Veľkej Británie, ale patrí do oblastí Guernsey, samosprávneho britského teritória. To znamená, že nie je súčasťou Európskej únie, hoci podlieha britským imigračným zákonom. Tento malý ostrov má populáciu asi 2000 ľudí a rozlohu iba tri míle štvorcové.

Alderney je dostupný trajektom z Dielette v Normandii vo Francúzsku a má dobré spojenie s ostatnými Normanskými ostrovmi, Írskom a Anglickom.

Alderney je len tri a pol míle dlhý a jeden a pol míle široký, a tak nepredstavuje veľkú výzvu a mnohí návštevníci ho môžu prejsť pešo alebo na bicykli. Ak si však želáte, na ostrove sú k dispozícii taxíky a autopožičovňa. Viac ako desať míľ ciest prepáje hlavné mesto ostrova St Anne s destináciami po celom ostrove. Zároveň tu nájdete dobre udržiavané chodníčky pre cyklistov a chodcov.

Na Alderney je tiež vlaková doprava, ktorá nadväzuje na dvojmílovú pobrežnú cestu od prístavu k majáku. Rovnako ako spôsob, ako sa dostať okolo ostrova, železnice sú niečo ako turistická atrakcia v jeho vlastnej pravý, a to najmä vďaka svojej neobvyklej druhej strane koľajových vozidiel, medzi ktoré patrí bývalej trubiek vozy z londýnskeho metra.

Ako turistickej destinácie, Alderney ponúka širokú škálu aktivít, vrátane pozorovania vtákov, rybárčenia, jazdy na bicykli, plachtenia, rovnako ako skúmanie histórie ostrova a teší jej nádherných prírodných scenérií. Alderney má dramatickú históriu je sledovaná pomocou niekoľkých historických budov a pamiatok na ostrove, ktoré ponúkajú zaujímavý mix rímskych, napoleonských a nemeckých architektonických štýlov.

Existuje niekoľko prechádzky so sprievodcom a výlety po celom ostrove, ktoré skutočne prinášajú do života kultúru a dedičstvo ostrova a sú veľmi populárne medzi turistami.

Alderney je tiež považovaný za veľmi dôležité miesto pre voľne žijúcich živočíchov, a je obľúbené u pozorovateľov vtákov po celý rok. Návštevníci môžu pozorovať alky, buřňáčkovití, kormorány a dvojplatničkový plovers, a ostrov je tiež domov pre neobvyklé blond vlasy ježko populácie. Alderney má mierne podnebie je tiež ideálny pre divoké rastliny, vrátane orchideí a skalné cesty ponúkajú niektoré úžasné prírodné kvetinové .

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • Manche Iles Express
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v Alderney