COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Douglas - Liverpool je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Douglas do Liverpool

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z ostrov Man do Anglicko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Douglas - Liverpool

    • 12 plavby týždenne 2 hod 45 min
    • Zistiť cenu

Trajekty z Douglas do Liverpool

Linka Douglas Liverpool spája ostrov Man s Anglicko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Steam Packet. Plavba sa uskutočňuje 12 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 2 hodín 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Douglas Liverpool sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Douglas

Douglas, na ostrove Man, je hlavným a najväčším mestom ostrova. Leží v ústí rieky Douglas, ktorá tvorí súčasť prístavného mesta a obchodného prístavu. Mesto je tiež umiestnené v zálive Douglas Bay, ktorý je asi 3 km dlhý. Douglas je hlavným centrom ostrova pre obchod, financie, právne služby, prepravu, nákupy, zábavu a export.

V meste je veľa zaujímavostí, vrátane Tower Refuge, čo je malý zámok, postavený na skale Conister Rock v zálive Douglas Bay, ktorý slúžil ako útočisko pre stroskotaných námorníkov. Návštevníci sa tiež tešia na jazdu pozdĺž promenády v tzv."koňskej električke", ktorá zastavuje hneď vedľa elektrickej železnice Manx. Nájdete tu tiež parné vlaky, ktoré jazdia zo stanice Douglas do Port Erin na juhu ostrova (25 km). Pre priaznivcov športu je tu motocyklový závod Isle of Man TT, ktorý sa koná v Dougles každý rok.

Prístav v Douglas je jediným prístavom ostrova. Umožňuje spojenie ostrova s Anglickom a Írskom. Trajektový terminál sa nachádza na nábreží pri hlavnej promenáde, priamo v centre mesta.