Trajekty z Douglas do Liverpool

Linka Douglas Liverpool spája ostrov Man s Anglicko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Steam Packet. Plavba sa uskutočňuje 12 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 2 hodín 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Douglas Liverpool sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Douglas - Liverpool

  • Steam Packet
    • 12 plavby týždenne 2 hod 45 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Douglas Liverpool

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Douglas Liverpool je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Douglas

Douglas, na ostrove Man, je hlavným a najväčším mestom ostrova. Leží v ústí rieky Douglas, ktorá tvorí súčasť prístavného mesta a obchodného prístavu. Mesto je tiež umiestnené v zálive Douglas Bay, ktorý je asi 3 km dlhý. Douglas je hlavným centrom ostrova pre obchod, financie, právne služby, prepravu, nákupy, zábavu a export.

V meste je veľa zaujímavostí, vrátane Tower Refuge, čo je malý zámok, postavený na skale Conister Rock v zálive Douglas Bay, ktorý slúžil ako útočisko pre stroskotaných námorníkov. Návštevníci sa tiež tešia na jazdu pozdĺž promenády v tzv."koňskej električke", ktorá zastavuje hneď vedľa elektrickej železnice Manx. Nájdete tu tiež parné vlaky, ktoré jazdia zo stanice Douglas do Port Erin na juhu ostrova (25 km). Pre priaznivcov športu je tu motocyklový závod Isle of Man TT, ktorý sa koná v Dougles každý rok.

Prístav v Douglas je jediným prístavom ostrova. Umožňuje spojenie ostrova s Anglickom a Írskom. Trajektový terminál sa nachádza na nábreží pri hlavnej promenáde, priamo v centre mesta.