COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Egina - Agistri Myli je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Sarónske ostrovy do Grécko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Egina - Agistri Myli

    • 6 plavby týždenne 10 min
    • Zistiť cenu
    • 4 plavby denne 10 min
    • Zistiť cenu

Trajekty z Egina do Agistri Myli

Trajektová trasa Egina Agistri Myli spája Sarónske ostrovy s Grécko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Aegean Flying Dolphins sa plaví 6 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 10 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Hellenic Seaways sa plavia 4 krát za deň, plavba trvá od 10 minút.

Celkovo je tu 34 plavieb týždeň na trase z Egina Agistri Myli medzi Sarónske ostrovy a Grécko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Egina

Grécky ostrov Egina (lat. Aegina) je súčasťou Sarónskych ostrovov a leží takmer 30 km od Atén. Je trojuholníkového tvaru a približne dve tretiny ostrova sú tvorené z vyhasnutej sopky. Ostrov má rozlohu 10 km zo severu na juh a 15 km z východu na západ. Na jeho úrodnej pôde sa pestujú obilniny, bavlna, vínna réva, mandle, olivy a figy.

Obľúbeným cieľom turistov sú ostrovné pláže, ktoré sú od prístavu Pireus vzdialené okolo 40 minút loďou. Na prepravu po ostrove je určená pravidelná autobusová doprava z mesta Egina do destinácií po celom ostrove, vrátane Agia Marina a rybárskej dediny Portes na východnom pobreží. Turisti by si určite nemali nechať ujsť návštevu chrámu Aphaea, ktorý bol zasvätený bohyni Aphaea (neskôr známa ako Athéna). Tento chrám spolu s chrámom Partenón v Aténach a Poseidónovým chrámom v Sounion vytvorili posvätný chrámový trojuholník. Na ostrove sa tiež nachádza kláštor Agios Nectarios, zasvätený kňazovi gréckej pravoslávnej cirkvi Nektariosovi, ktorý bol nedávno vyhlásený za svätého.