COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Fishguard - Rosslare je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Fishguard do Rosslare

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Wales do Írsko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Fishguard - Rosslare

    • 14 Sailings Weekly 2 hr 30 min
    • Get price

Trajekty z Fishguard do Rosslare

Linka Fishguard Rosslare spája Wales s Írsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Stena Line. Plavba sa uskutočňuje 14 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 2 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Fishguard Rosslare sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Fishguard

Fishguard je pobrežné mesto v Pembrokeshire, v juhozápadnej časti Walesu. Je rozdelené do dvoch častí: hlavné mesto Fishguard a Dolný Fishguard (alebo ako ho miestny nazývajú "Nižšie mesto"). Mesto sa rozprestiera až k ústiu rieky Gwaun, kde sa nachádza rybárska flotila a krátka hrádza. V hlavnom meste nájdu návštevníci farský kostol a typické uličky s obchodmi, kaviarňami a pubmi.

Oblasť v okolí mesta je obľúbená medzi milovníkmi prírody, pretože je bohatá na flóru a faunu. Je tu množstvo divokých kvetín a morských cicavcov, vrátane šedých tuleňov, dokonce tu nájdete i sviňuchy a delfíni. Je tu tiež možné pozorovať miestne vtáctvo. Napríklad druh Kalužiak červenonohý (lat. Tringa totanus) sa pravidelne kŕmi v prístave v Dolnom Fishguarde. Dá sa tu tiež vidieť druh Pŕhľaviar čiernohlavý (lat. Saxicola rubicola).

Fishguard je jedným z dvoch prístavov v oblasti Pembrokeshire, ktoré zabezpečujú trajektovú prepravu do Írska. Prístav sa nachádza v Goodwicku, iba 1,5 km od centra mesta Fishguard. V trajektovom termináli prístavu operuje spoločnosť Stena Line a nájdete tu kaviareň, ktorá ponúka teplé a studené nápoje a iné občerstvenie, bar Cuppacabana a rôzne predajné automaty.


Sprievodca prístavom Rosslare

Mesto Rosslare sa nachádza v Írsku v grófstve Wexford a už viac ako 100 rokov je obľúbeným letoviskom turistov. Rosslare Strand, ako znie celé meno tohto mesta, a ktoré ho odlišuje od neďalekého prístavu Rosslare Harbour, sa pýši skutočnosťou, že je jedným z najslnečnejších miest Írska a záznamy dokazujú, že mesto si ročne užíva v priemere o 300 hodín viac slnečného svitu ako zvyšok Írska. Dlhá piesočnatá pláž v meste získala štatút Modrej vlajky a aj preto je obľúbená medzi plavcami a rodinami. V blízkosti mesta sa nachádzajú aj dobré golfové ihriská.

Medzi zariadenia v prístave patrí reštaurácia, bar na pobreží, čakáreň, detský kútik, obchody, požičovňa áut, prebaľovací kútik, zmenáreň a kancelária ministerstva poľnohospodárstva. Trajektové služby z Rosslare plávajú do prístavov Pembroke (4 hodiny), Fishguard (3 hodiny a 30 minút), ako aj Cherbourg a Roscoff vo Francúzsku.