Trajekty z Formentera do Denia

Linka Formentera Denia spája Formentera s Španielsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Balearia. Plavba sa uskutočňuje 12 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 2 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Formentera Denia sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Formentera - Denia

  • Balearia
    • 12 plavby týždenne 2 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Formentera Denia

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Formentera Denia je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Formentera

Formentera je španielsky ostrov v Stredozemnom mori, ktorý je súčasťou Baleárskeho súostrovia. Ostrov Formentera a neďaleký ostrov Ibiza bývajú tiež často nazývané Pityuské ostrovy, čo doslova znamená borovicové - píniové ostrovy. Ostrov leží asi 6 km južne od Ibizy a je približne 20 km dlhý. Formentera je známa v celej Európe pre svoje prekrásne sfarbené pláže a pre nudizmus povolený na väčšine z nich.

V juhozápadnej časti je mys Cap de Barbaria, na východe náhorná plošina La Mola. Na západe je jedna z najkrajších pláží na svete - Cala Saona a dlhý výbežok smerujúci k ostrovom S'Espalmador a Ibiza.

Hoci ostrov bol spočiatku dostupný trajektom iba z Ibizy, v súčasnosti smerujú na ostrov aj trajekty priamo zo španielskej pevniny, čo prispelo k zlepšeniu cestovného ruchu na ostrove. Doba plavby na trase Ibiza - Formentera je asi 30 minút.