COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Formentera - Playa d'en Bossa je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Formentera do Ibiza.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Formentera - Playa d'en Bossa

    • 4 Sailings Daily 55 min
    • Get price

Trajekty z Formentera do Playa d'en Bossa

Linka Formentera Playa d'en Bossa spája Formentera s Ibiza. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Aquabus. Plavba sa uskutočňuje 28 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 55 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Formentera Playa d'en Bossa sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Formentera

Formentera je španielsky ostrov v Stredozemnom mori, ktorý je súčasťou Baleárskeho súostrovia. Ostrov Formentera a neďaleký ostrov Ibiza bývajú tiež často nazývané Pityuské ostrovy, čo doslova znamená borovicové - píniové ostrovy. Ostrov leží asi 6 km južne od Ibizy a je približne 20 km dlhý. Formentera je známa v celej Európe pre svoje prekrásne sfarbené pláže a pre nudizmus povolený na väčšine z nich.

V juhozápadnej časti je mys Cap de Barbaria, na východe náhorná plošina La Mola. Na západe je jedna z najkrajších pláží na svete - Cala Saona a dlhý výbežok smerujúci k ostrovom S'Espalmador a Ibiza.

Hoci ostrov bol spočiatku dostupný trajektom iba z Ibizy, v súčasnosti smerujú na ostrov aj trajekty priamo zo španielskej pevniny, čo prispelo k zlepšeniu cestovného ruchu na ostrove. Doba plavby na trase Ibiza - Formentera je asi 30 minút.