Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3374 trasách a z 697 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Ibiza

Ibiza je tretí najväčší a zároveň najzápadnejší z Baleárskych ostrovov, ktorý sa nachádza pri východnom pobreží Španielska. Pokiaľ ide o popularitu ostrova, Ibizu naozaj netreba predstavovať.

Ak sa na Ibizu chcete dostať trajektom, je to možné zo španielskej pevniny alebo z niektorých okolitých ostrovov. Trajekty odchádzajú z Barcelony (severne od Ibizi) a z Valencie a Denie (západne). Väčšina trajektov smerujúcich na Ibizu kotví v prístave na juhu ostrova, ale tiež sa môžete plaviť (menej frekventované) do prístavu San Antonio na severozápade. Plavby trvajú vo všeobecnosti štyri až deväť hodín v závislosti na trase a sú prevádzkované celoročne spoločnosťami Balearia a Acciona Trasmediterranea so zvýšenou frekvenciou v priebehu dovolenkovej sezóny.

Plavby z ostrovov Formentera a Palma Mallorca sú tiež veľmi populárne. Krátky výlet z Formentery trvá len tridsať minút, zatiaľ čo plavba z Mallorky približne tri hodiny.

Okrem svojej príjemnej klímy je Ibiza známa svojim bohatým nočným životom a nájdete tu niektoré z najznámejších nočných klubov na svete, vrátane klubov Pacha a Amnesia. Mnohí z dnešných najlepších DJov sa stali slávnym práve na Ibize. Ibiza priťahuje cez leto tých najlepších DJov tanečnej hudby. Napriek tomu, že je známa hlavne ako "party ostrov", Ibiza má tiež krásne prostredie vhodné aj pre deti, takže sa nemusíte báť vziať so sebou celú rodinu!

Avšak nie sú to len hviezdni DJs a dychtiví tanečníci, ktorí robia z Ibizi tak úžasné miesto. Tento krásny ostrov je posiaty malebnými dedinami, úžasnými plážami a úžasnou gastronómiou. Raz za rok Ibiza hostí festival Saboreando Octubre (tzv. ochutnávka októbra), čo má pomôcť zvyšovaniu povedomia o miestnych produktoch. Ak tu však nebudete počas tohto festivalu, stále mate možnosť ochutnať miestne špeciality v reštauráciách na Ibize; Ibiza je najznámejšia pre svoje pokrmy z morských plodov, takže sa môžete pripraviť na úžasnú paellu.

Je teda možné povedať, že Ibiza má veľmi dobré trajektové spojenie,je ideálna ako prázdninová destinácia a je to nádherné miesto na zastavenie na pár dní, ak ste v Španielsku alebo cestujete po Baleárskych ostrovoch.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Balearia
  • Zistiť cenu
 • Grandi Navi Veloci
  • Zistiť cenu
 • Trasmed GLE
  • Zistiť cenu
 • Mediterranea Pitiusa
  • Zistiť cenu
Zobraziť všetkých prevádzkovateľov trajektov

Trasy a prístavy v Ibiza