Trajekty z Granville do Jersey

Linka Granville Jersey spája Francúzsko s Jersey. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Manche Iles Express. Plavba sa uskutočňuje 8 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 1 hodina 25 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Granville Jersey sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Granville - Jersey

  • Manche Iles Express
    • 8 plavby týždenne 1 hod 25 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Granville Jersey

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zaplatené našimi zákazníkmi na tejto trase. Ceny sú za osobu.

Sprievodca prístavom Granville

Granville je prístavné mestečko na polostrove Cotentin, na severozápade Francúzska, ktoré leží na pobreží Lamanšského prielivu a v ústí rieky Bosq a Pointe du Roc. Postavený na údolnej nivy od mora je menšie mesto. Centrum mesta je obklopené hradbami z 15. storočia. Románsky/ranogotický kostol Notre Dame du Cap Liho, ktorý bol budovaný v rokoch 1441 - 1796 krásny výhľad na mesto. Kostol má impozantnú štruktúru a aj to je možno jeden z dôvodov, prečo sa mestu podarilo udržať si svoje silné vojenské a náboženské väzby z minulosti. Aj v obci pre návštevníkov, aby si ich Musee Christian Dior, ktorý sa nachádza v módny návrhár detskom domove, Vila Les Rhumbs, ako aj mestského múzea, ktorá obsahuje dokumenty umožňujúce návštevníkom dozvedieť sa o histórii mesta v priebehu storočí. Granville ponúka celý rad aktivít pre návštevníkov - od lovu po kasíno. Existuje tiež veľa nábreží reštaurácií s výbornou miestne produkty vrátane čerstvých morských plodov.

Z Granville je možné si zobrať trajekt na ostrov Jersey (Normanské ostrovy). Čas plavby je cca 1 hodina a 20 minút.