Trajekty z Ischia do Pozzuoli

Trajektová trasa Ischia Pozzuoli spája Neapolský záliv s Taliansko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Medmar sa plaví 5 krát za deň s dobou trvania plavby okolo 1 hodina zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Caremar sa plavia 14 krát za týždeň, plavba trvá od 1 hod.

Celkovo je tu 49 plavieb týždeň na trase z Ischia Pozzuoli medzi Neapolský záliv a Taliansko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Ischia - Pozzuoli

Priemerné ceny pre Ischia Pozzuoli

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Ischia Pozzuoli je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Ischia

Ischia je talianský ostrov v Tyrhénskom mori ležiaci v Neapolskom zálive, asi 30 km západne od známeho talianskeho mesta Neapol. Ischia je najväčším ostrovom Kampánie s rozlohou približne 46 kilometrov štvorcových. Tento sopečný ostrov je takmer kompletne pokrytý horami, s najvyšším bodom 788 m. n. m.

Cestovný ruch na ostrove ťaží z termálnych kúpeľov, horúcich prameňov a sopečného bahna, ktoré vznikajú vulkanickou činnosťou na ostrove. Ostrov je veľmi populárny medzi turistami z Európy a Ázie. Nájdete tu však viac než termálne kúpele. Za návštevu stojí Aragónsky hrad (Castello Aragonese), ktorý sa vypína na skalnatom ostrovčeku vulkanického pôvodu až do výšky 115 metrov. Hrad bol postavený v roku 474 pred naším letopočtom a je symbolom ostrova Ischia. Dnes je najnavštevovanejšou pamiatkou na ostrove, pričom sa dá do neho dostať tunelom, ktorý je ručne vytesaný do skaly. Pozdĺž tunela sa nachádza malá Kaplnka svätého Jána – patróna ostrova.

Z prístavu na Ischii sa trajekty plavia do Neapolu, Pozzuoli a Procida.