COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Ischia - Procida je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Prevádzkovatelia trajektov na trase Ischia - Procida

  • 13 Sailings Weekly 20 min
  • Get price
  • 6 Sailings Daily 25 min
  • Get price
  • 5 Sailings Daily 15 min
  • Get price
  • 6 Sailings Weekly 15 min
  • Get price

Trajekty z Ischia do Procida

Trasa trajektu z Ischia Procida spája Neapolský záliv s Neapolský záliv a teraz je prevádzkovaná 4 lodnými spoločnosťami. Medmar prevádzkuje svoje plavby 13 krát týždeň, Caremar 6 krát deň, Caremar (Hydrofoil) 5 krát deň & Trajekt spoločnosti Alilauro Gruson je k dispozícii 6 krát týždeň.

Celkovo je v ponuke 14 plavby deň na trase z Ischia Procida medzi Neapolský záliv a Neapolský záliv, s 4 lodnými spoločnosťami. Radíme Vám porovnať spoločnosti navzájom, aby ste obdržali najlepšiu cenu pre Vašu cestu.

Sprievodca prístavom Ischia

Ischia je talianský ostrov v Tyrhénskom mori ležiaci v Neapolskom zálive, asi 30 km západne od známeho talianskeho mesta Neapol. Ischia je najväčším ostrovom Kampánie s rozlohou približne 46 kilometrov štvorcových. Tento sopečný ostrov je takmer kompletne pokrytý horami, s najvyšším bodom 788 m. n. m.

Cestovný ruch na ostrove ťaží z termálnych kúpeľov, horúcich prameňov a sopečného bahna, ktoré vznikajú vulkanickou činnosťou na ostrove. Ostrov je veľmi populárny medzi turistami z Európy a Ázie. Nájdete tu však viac než termálne kúpele. Za návštevu stojí Aragónsky hrad (Castello Aragonese), ktorý sa vypína na skalnatom ostrovčeku vulkanického pôvodu až do výšky 115 metrov. Hrad bol postavený v roku 474 pred naším letopočtom a je symbolom ostrova Ischia. Dnes je najnavštevovanejšou pamiatkou na ostrove, pričom sa dá do neho dostať tunelom, ktorý je ručne vytesaný do skaly. Pozdĺž tunela sa nachádza malá Kaplnka svätého Jána – patróna ostrova.

Z prístavu na Ischii sa trajekty plavia do Neapolu, Pozzuoli a Procida.