Trajekty z Janov do Arbatax

Linka Janov Arbatax spája Taliansko s Sardínia. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Tirrenia. Plavba sa uskutočňuje 2 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 15 hodín 29 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Janov Arbatax sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Janov - Arbatax

  • Tirrenia
    • 2 plavby týždenne 15 hod 29 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Janov Arbatax

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Janov Arbatax je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Janov

Janov je prístavné mesto v Taliansku a leží na pobreží Stredozemného mora. Je hlavným mestom regiónu Ligúria. Staré Mesto má dlhú a bohatú históriu v umení, hudbe, architektúre a gastronómii a od roku 2006 je na zozname svetového dedičstva UNESCO. V roku 2004 bolo mesto vyhlásené za Európske hlavné mesto kultúry. Je tiež rodiskom Krištofa Kolumba a Niccola Paganiniho.

Historické centrum Janova je bludiskom námestí a typických úzkych a tmavých uličiek, tzv. carrugi. V meste je cítiť vplyv stredoveku, ale aj 16. storočia a obdobia baroka (námestie San Matteo či sieť palácov na Via Garibaldi). Návštevníci si môžu prezrieť pozostatky hradieb z 17. storočia v blízkosti katedrály svätého Lorenza, ktorá je najnavštevovanejším bohoslužobným miestom v Janove.

Janov je najväčší obchodný a priemyselný prístav v Taliansku a jeden z najrušnejších európskych prístavov v Stredozemnom mori. Prístavný terminál sa nachádza v štvrti Calata Chiappella medzi mostmi Ponte Assereto a Ponte Colombo, má mnoho poschodí, ale je prístupný aj pre cestujúcich na invalidnom vozíku. Návštevníci nájdu na najvyššom poschodí terminálu čakárne a nákupné centrum. Trajekty z prístavu smerujú na Sardíniu, Sicíliu, Korziku, do Španielska, Tuniska a Maroka.