Trajekty z Kiel do Oslo

Linka Kiel Oslo spája Nemecko s Nórsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Color Line. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 20 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Kiel Oslo sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Kiel - Oslo

Priemerné ceny pre Kiel Oslo

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Kiel Oslo je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Kiel

Kiel je hlavné a najľudnatejšie mesto severnej nemeckej spolkovej krajiny Šlezvicko-Holštajnsko, a nachádza sa asi 90 km severne od Hamburgu. Mestský prístav sa stal dôležitým pre komerčné i rekreačné plavidlá vďaka svojej polohe na juhozápadnom pobreží Baltského mora a na západnej strane polostrova Jutsko. V meste sa konajú jachtárske súťaže, z ktorých najznámejšou je Kiel Week, jeden z najväčších pretekov tohto druhu na svete. Mesto bolo tiež hostiteľom jachtárskych disciplín na Letných olympijských hrách v roku 1936 a 1972.

Kostol sv Mikuláša (Nikolaikirche) z 13. storočia je najstaršou stavbou v meste, a má pred sebou sochu Ernst Barlach. V meste, ktoré je hlavnou nákupnou destináciou regiónu, je aj množstvo parkov a jazier. Kiel má jednu z najdlhších nákupných ulíc v Nemecku - Holstenstrabe.

Kiel je rušný prístav s približne 50 plavbami týždenne do Švédska, Dánska a Litvy. Prístav má tri terminály pre cestujúcich s kvalitnými zariadeniami, vrátane obchodov a miest, kde sa dá najesť.