COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Kirkwall - Lerwick je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Orknejské ostrovy do Shetlandy.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Kirkwall - Lerwick

    • 4 Sailings Weekly 7 hr 45 min
    • Get price

Trajekty z Kirkwall do Lerwick

Linka Kirkwall Lerwick spája Orknejské ostrovy s Shetlandy. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Northlink Ferries. Plavba sa uskutočňuje 4 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 7 hodín 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Kirkwall Lerwick sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Kirkwall

Kirkwall je najväčším a hlavným mestom Orknejských ostrovov, ktoré sa nachádzajú len kúsok od severného pobrežia Škótska. V centre mesta stojí Katedrála sv. Magnusa, založená na počesť svätého Magnusa Erlendsona, orknejského grófa v rokoch 1108-1117. Oproti katedrále sú ruiny biskupského a grófskeho paláca. V meste sú dve múzeá s množstvom historických artefaktov. Na nákupy sú ideálne ulice Albert Street a Bridge Street.

Mesto leží na hlavnom ostrove, asi 10 km od mesta Finstown, 24 km od St Margaret's Hope a 26 km od Stromness. 3 km od Kirkwall je trajektový terminál Hatston, kde operuje spoločnosť NorthLink Ferries. Kúsok od terminálu nájdete miesta na nákup či občerstvenie. Trajekty sa z prístavu plavia do Aberdeenu v Škótsku, s dobou plavby asi 6 hodín. K dispozícii sú tiež linky do Lerwicku, hlavného mesta Shetlandských ostrovov, s dobou plavby približne 7 hodín a 45 minút.