Trajekty z Lerwick do Kirkwall

Linka Lerwick Kirkwall spája Shetlandy s Orknejské ostrovy. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Northlink Ferries. Plavba sa uskutočňuje 3 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 5 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Lerwick Kirkwall sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Lerwick - Kirkwall

  • Northlink Ferries
    • 3 plavby týždenne 5 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Lerwick Kirkwall

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Lerwick Kirkwall je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Lerwick

Lerwick je hlavné mesto Shetlandských ostrovov. Mesto, ktoré leží na východnom pobreží Shetlandských ostrovov, je vzdialené približne 160 km od severovýchodného pobrežia Škótska, 340 km severne od Aberdeenu a 370 km západne od Bergenu v Nórsku. V meste je množstvo atrakcií, ktoré by sa skôr dali očakávať od oveľa väčších miest na britskej pevnine. Nájdete tu veľa rekreačných a zábavných zariadení, rovnako ako široký výber reštaurácií, barov a nočných klubov. Život mesta je sústredený okolo jeho rušného prístavu, zatiaľ čo bývalé doky Hay Dock boli kedysi centrum pre rybolov a stavbu lodí a teraz tu sídli nádherné Shetlandské múzeum a archív.

Prístav, ktorý leží na križovatke Severného mora a severovýchodného Atlantiku, je najsevernejším prístavom vo Veľkej Británii. Má novú prístupovú cestu, ktorá bola vybudovaná, aby uľahčila nalodenie na trajekty, ktoré sú otvorené z oboch strán. Kotvia tu lode plaviace sa medzi Lerwickom a Aberdeenom, ktoré pravidelne zastavujú v Kirkwalle na Orknejských ostrovoch.