Trajekty z Liverpool Birkenhead do Belfast

Linka Liverpool Birkenhead Belfast spája Anglicko s Severné Írsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Stena Line. Plavba sa uskutočňuje 14 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 8 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Liverpool Birkenhead Belfast sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Liverpool Birkenhead - Belfast

Priemerné ceny pre Liverpool Birkenhead Belfast

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Liverpool Birkenhead Belfast je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Liverpool Birkenhead

Birkenhead patrí do rozsiahleho systému liverpoolskych dokov prevádzkovaných spoločnosťou Mersey Docks and Harbour Company. Spoločnosť Stena Line prevádzkuje z terminálu trajektov s názvom Twelve Quays, odkiaľ sa plavia trajekty určené pre osobnú a nákladnú prepravu, obľúbenú trasu z Liverpoolu Birkenhead do Belfastu v Severnom Írsku, z ktorej sa taktiež plavia trajekty do mesta Douglas na ostrove Man, ktoré prevádzkuje spoločnosť Steam Packet.

Birkenhead je mesto na polostrove Wirral v regióne Wirral v Merseyside na severozápade Anglicka. Mesto leží na západnom brehu rieky Mersey, priamo oproti mestu Liverpool. História mesta, ktoré je významným námorným prístavom, je úzko spätá so stavbou lodí.

Návštevníci mesta tu nájdu jeden z prvých parkov financovaných z verejných zdrojov vo Veľkej Británii. V roku 1843 bol navrhnutý sirom Josephom Paxtonom. K zaujímavým historickým pamiatkam mesta patrí veterný mlyn Bidston, ktorý sa nachádza na kopci za mestom, ďalej vodná veža a záhrady Flaybrick, ako aj kostol sv. Jakuba či katolícky kostol St.Werburgh's.